Innowacyjne audioprzewodniki w muzeach

W dobie portali społecznościowych i gier komputerowych coraz większa liczba rodziców rozkłada ręce, aby zachęcić swoje dzieci do wspólnego spędzania czasu. Niemniej jednak każdego dnia wiele rodzin decyduje się na różnego rodzaju, oferowane przez firmy oraz miasta, atrakcje, które pogłębiają jakże cenne więzi rodzinne. Do jednych ze wspomnianych urozmaiceń wolnego czasu jest z pewnością zwiedzanie miejsc kulturalnych, do których należą muzea i przyległe do nich miejsca znajdujące się na zewnątrz. W ostatnich latach do najczęściej spotykanych form pogłębiania wiedzy związanej z kulturą w punktach muzealnych są audio guide, czyli audioprzewodniki dostępne zarówno dla dzieci, dorosłych, osób niedosłyszących bądź mających problemy ze wzrokiem. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ będąc małym dzieckiem niejednokrotnie uczestnicząc w wycieczkach szkolnych nie słyszeliśmy tego, co mówi do grupy przewodnik. Współcześnie bez żadnych problemów mamy możliwość usłyszeć najcenniejsze informacje, a co ważniejsze: w dogodnym dla nas momencie możemy powtórzyć dane zagadnienia. Jest to niezwykle ważny aspekt podczas zwiedzania.

Audio guide zastępują tradycyjnych przewodników oprowadzających wycieczki

 

W Polsce znajduje się szereg miejsc kulturalnych, które w swojej ofercie posiadają możliwość korzystania z audio guide. Głównym celem takiego zastosowania jest przede wszystkim poprawienie znacznej jakości i wygody zwiedzających. Bowiem dzięki audioprzewodnikom każda poszczególna osoba znajdująca się w środku ekspozycji może dowiedzieć się interesujących ją informacji bądź wrócić do wcześniej zaciągniętej, chociażby z podręczników, wiedzy. 

 

Wspólne spędzanie swojego cennego czasu z dziećmi we wspomnianych zakątkach Polski jest z pewnością bardzo wartościowe. Zarówno dzieci, jak i dorośli poprzez poznawanie historii mogą pogłebiać wiedzę, która może zaowocować w przyszłości. Audio guide, które skierowane jest do rodzin inspiruje do poznawania nieznanych dotąd odkryć oraz do kreatywności. Każdy z audioprzewodników jest bowiem zaprogramowany w taki sposób, aby pobudzić wyobraźnie – w zależności od odbiorcy są to specjalnie przygotowane zadania bądź teksty przystosowane do odpowiedniej grupy wiekowej. Audowycieczki to bowiem zwiedzanie połączone z aktywnością i wspólnym działaniem, ale przede wszystkim skarbnica ciekawostek i niezliczonej ilości wiedzy, dzięki której rodzice mogą pogłębiać doświadczenia swoich dzieci poprzez zabawę.

 

Bogata zawartość audio guide

 

Wszystkie zaprogramowane audio guide są tworzone z myślą o efektywnym spędzaniu wolnego czasu, dlatego tworzący je specjaliści dochowują najwyższej staranności, by je przygotować. Cechą charakterystyczną owych audiowycieczek jest fakt, iż zarówno oprowadzają po danej ekspozycji, ale również po przestrzeni zabytkowej oferowanej przez daną część miasta, w której się obecnie znajduje rodzina.

 

Częstymi gośćmi zabytków kulturalnych są również obcokrajowcy. W takich sytuacjach dostępne są audio guide mające możliwość przełączania poszczególnych języków według uznania. Wyspecjalizowani w swoim fachu native speakerzy przygotowują odpowiednio interesujące scenariusze, aby osoby zwiedzające miały komfort czerpania wiedzy i poznawania nowości. Ciekawym rozwiązaniem mogą być w tym przypadku audio guide w obcym dla dziecka języku, który wybiera rodzic. Dzięki takiemu podejściu rodziny mogą połączyć poznawanie nowych miejsc z innowacyjną metodą nauki języka obcego.

 

Nowoczesne urządzenia ułatwiające zgłębianie wiedzy

 

Korzystanie z audioprzewodników jest możliwe dzięki wysokiej technologii zastosowanej w specjalnie do tego przeznaczonym sprzęcie. Są to nowoczesne urządzenia, których obsługa jest bardzo intuicyjna, co sprzyja wspólnym rodzinnym wycieczkom. Bowiem zarówno dorośli, jak i dzieci bez większych problemów poradzą sobie z ich obsługą. Do każdego zestawu dołączone są ponadto słuchawki, których głośność również jest regulowana zapewniając przy tym niebywały komfort odsłuchu poszczególnych treści. Największą zaletą audio guide są ponadto połączenia z interaktywnymi obrazami, które są coraz częściej nieodłącznym elementem ekspozycji muzealnych. Dzięki czemu zwiedzające rodziny mogą zintegrować obraz z odsłuchem sprawiając przy tym, iż dzięki połączniu zarówno zmysłów wzroku i słuchu zaowocuje to lepszym zapamiętaniem poznawanej wiedzy. Więcej informacji na temat technologii zastosowanych w audioprzewodnikach można znaleźć na stronie: Movitech.

 

Z pewnością wszystkie wspólne wyjścia i korzystanie z audio guide zaowocują pięknymi wspomnieniami, które zapiszą się na kartach niejednej rodziny. Jest to bardzo ciekawa rozrywka, która pozwoli odciągnąć małoletnich od popularnych w dzisiejszych czasach rozrywek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
tiktok
x