Za nami ciekawy i kreatywny marzec w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej. W ramach wspólnego projektu Fundacji A.R.T. i Caritasu Diecezji Warszawsko-Praskiej: „Rodzinna Klubokawiarnia Praska – Centrum Aktywności Lokalnej” dofinansowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO – 2017 r. odbyło się wiele różnorodnych zajęć dla dzieci i całych rodzin.
W poniedziałki o godzinie 17.00 rodzice podnosili swoje kompetencje wychowawcze i społeczne. Zapytamy na zajęciach dzieci czy coś się poprawiło w zachowaniu rodziców J. W warsztatach wzięło łącznie udział 11 osób.
Mali badacze wzięli udział w doświadczeniach, stworzyli i zabrali do domu własnego „glutka” oraz dowiedzieli się „Skąd się bierze katar” podczas warsztatów „Mali Einsteini”. Odbyli podróż do świata fizyki i związanych z nią zaskakujących zjawisk podczas warsztatów z Funiversity.
W marcu było u nas, z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, baaardzo ”króliczkowo”. Na warsztatach plastycznych mamy z dziećmi „wyczarowały” kolorowe króliki z rolek po papierze toaletowym. Brokatowe papiery oraz samoprzylepne pianki stały się futerkiem zwierzątek. Z kreatywnych drucików oraz patyczków po lodach zrobiliśmy wiosennych towarzyszy: motyle oraz łąkowe robaczki cudaczki. Podczas pierwszych warsztatów szycia na maszynie każde z dzieci z pomocą rodzica miało możliwość samodzielnego wykonania swojej pierwszej maskotki „hand made” czyli ślicznego króliczka. Każdy mógł wybrać sobie materiał, a następnie odrysować i wyciąć szablon królika. Rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy i pomagali przy przygotowywaniu wykroju i wypchaniu maskotki
Podczas warsztatów kulinarnych dzieci stworzyły kreatywne, bardzo kolorowe, o różnych niesamowitych kształtach, wiosenne kanapki. Rodzice – uczcie się od dzieci kreatywności podczas przygotowywania śniadania J.
Rodzice z małymi dziećmi, podczas warsztatów prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, budowali rodzinne więzi i poczucie bezpieczeństwa dziecka poprzez ćwiczenia i zabawę.
W ramach Rodzinnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego obejrzeliśmy „W głowie się nie mieści” aby porozmawiać o tym, po co człowiekowi emocje? Jak sobie z nimi radzić? Czy należy się wstydzić emocji?
Niektórzy skorzystali z pomocy prawnika, pedagoga i terapeuty podczas konsultacji indywidualnych.
Codziennie dzieci i rodzice korzystali z możliwości spędzenia wspólnie czasu podczas zabawy, gier, rozmów (również z nami – organizatorami, zapaleńcami z Fundacji A.R.T. J), przy kawie, herbacie i ciastach.
Łącznie w zajęciach i warsztatach uczestniczyło 139 osób: 42 dorosłych i 97 dzieci. A to dopiero początek…
Cieszymy się, że Rodzinom podobają się oferowane przez nas zajęcia i chętnie przychodzą spędzić czas w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej.