Warsztaty szycia maskotek – 12.03.2017r.

Fundacja A.R.T. oraz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej przedstawiają finansowany w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2017r. cykl warsztatów „A.R.T. terapia”. 

Różnorodne zajęcia plastyczne i kreatywne, dotyczące umiejętności komunikacyjnych, budowania relacji oraz radzenia sobie z emocjami. Służące rozwojowi zdolności manualnych, wspieraniu nauki pracy w grupie, współpracy oraz wyrażaniu emocji. Twórcza praca w grupie rozwija i podnosi kreatywność, pozwala na rozładowanie stresu. Celem zajęć jest również pokazanie, że okazywanie pozytywnych uczuć jest równie ważne jak okazywanie trudnych emocji (okazywania radości i zadowolenia też trzeba się uczyć). To zajęcia pozwalające na rozpoznanie, nazwanie i naukę akceptowalnego wyrażania potrzeb i emocji, czyli umiejętności budujących porozumienie i więzi rodzinne.

Podczas pierwszych warsztatów szycia na maszynie każde z dzieci miało możliwość samodzielnego wykonania swojej pierwszej maskotki hand made. Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z zasadami, a następnie przeszliśmy do pracy. Każdy mógł wybrać sobie materiał, a następnie odrysować i wyciąć szablon królika. Rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy i pomagali przy przygotowywaniu wykroju. Do maszyny dzieci siadały pojedynczo. Przy każdym czuwała Pani instruktor, która krok po kroku tłumaczyła jak obchodzić się z maszyną. Podczas warsztatów przygotowaliśmy dla wszystkich dodatkową atrakcję w postaci zajęć plastycznych, podczas których robiliśmy wielkanocne pocztówki oraz obrazki dla naszych króliczków. Czy dzieciom się udało i czy się podobało? Uradowane buzie mówią same za siebie 😉

Zamknij