Jak pomagamy

Fundacja A.R.T. od 2008 roku pomaga osobom doświadczającym przemocy. Z ponad 23.000 godzin wsparcia specjalistów: psychologa, psychologa dziecięcego, pedagoga, terapeuty, prawnika, skorzystało około 1150 potrzebujących ( dane na 2022 r.). 

Prowadzimy Praskie CSR miejsce dla dzieci, młodzieży, rodzin, seniorów zagrożonych, uwikłanych w przemoc, doświadczających związanych z tym trudności: osobistych, partnerskich, opiekuńczo-wychowawczych, prawnych. Profesjonalną i bezpłatną pomoc oferują: psycholodzy (w tym dziecięcy), pedagodzy, terapeuci, prawnik. Trzon zespołu stanowią doświadczeni eksperci i specjaliści, od lat współpracujący z Fundacją A.R.T.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Nieodpłatne konsultacje specjalistyczne kierowane są do Klientów:


1. Zamieszkałych w Warszawie lub na terenie Województwa Mazowieckiego.
2. Doświadczających kryzysów, doświadczających lub zagrożonych przemocą domową.
3. U których występuje lub występował problem alkoholowy.

Nie prowadzimy konsultacji e-mailowych.

———————————————
Konsultacje specjalistyczne realizowane są w ramach projektów:

 „Czas dla rodziny 2” współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

„Patent na moc 2” współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

„Jesteś wiele wart 3” współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

„Powiedz o tym komuś” współfinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego.

„ART2help – poradnictwo specjalistyczne” sfinansowany ze środków Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022–2033, Narodowy Instytut Wolności

„Konsultacje dla dzieci i młodzieży” finansowane w ramach darowizny z firmy Ikano Banku oraz firmy Cloudware

———————————————

Konsultacje psychologiczne dla dorosłych i dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku.

Aby skorzystać z konsultacji należy się zapisać.

Jak można to zrobić?

– mailowo: recepcja@fundacjaart.pl
– telefonicznie: 885 552 222
– lub przyjść i zapisać się osobiście ul. Dąbrowszczaków 8 lok 112, Warszawa

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

#helpdeskemocjonalny

Help Desk Emocjonalny – + 48 600 559 229 – to wsparcie telefoniczne/online dla osób w kryzysie, doznających przemocy, które zapewnia profesjonalną pomoc w sytuacjach kryzysowych związanych z przemocą. To również miejsce, gdzie osoby doznające przemocy domowej mogą uzyskać anonimową konsultację ze specjalistą. Często jest to pierwszy krok do wyjścia z przemocy, dzięki możliwości powiedzenia o tym, czego się doświadcza.

Przemoc jest niezwykle trudnym tematem, który często pozostaje ukryty i nie jest łatwo o nim mówić. Dlatego inicjatywa Help Desk Emocjonalny jest tak ważna. Co ważne, oferuje anonimowość, co jest niezwykle istotne dla osób doznających przemocy. Dzięki temu mogą one czuć się bezpiecznie i swobodnie wyrażać swoje obawy, pytania i emocje. Zrozumienie i wsparcie ze strony specjalistów pomagają w zbudowaniu poczucia bezpieczeństwa i zaufania, co jest niezbędne w procesie wyjścia z przemocy.

Jeśli znasz kogoś, kto może potrzebować wsparcia w związku z przemocą, zachęcam Cię do podzielenia się informacją o Help Desku Emocjonalnym. To bezpłatna i dostępna dla każdego inicjatywa, która może naprawdę zmienić czyjeś życie. Pamiętajmy, że każda osoba zasługuje na bezpieczeństwo i wsparcie.

#HelpDeskEmocjonalny #Przemoc #Wsparcie #Bezpieczeństwo

Wsparcie w ramach Help Desku Emocjonalnego to zadanie współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa w ramach projektu: „Patent na moc 3”.

Pokaż mniej

Zamknij