Polska Akcja Humanitarna

Fundacja A.R.T. dołączyła do programu Pajacyk: pomoc psychospołeczna!

Program „Pajacyk” do tej pory był nam znany z akcji dożywiania dzieci. Od początku marca 2021r. PAH rozszerzyła działalność o wsparcie psychologiczne dla młodych osób. Od maja działamy razem z Pajacykiem! Naszym wspólnym celem jest zapewnienie dzieciom adekwatnej pomocy w tych trudnych czasach.

Dołączenie do programu daje nam możliwość jeszcze szerszego dotarcia z pomocą do dzieci i młodzieży w naszym regionie! W ramach programu będziemy mogli:

– sfinansować indywidualne wsparcie psychologa, pedagoga, terapeuty i psychiatry dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18,

– poprowadzić warsztaty wspierające naukę radzenia sobie z trudnościami i umiejętności komunikacyjne. Dzieciom ( 6-8l.)zaoferujemy warsztaty „Przyjaciele Zippiego”, młodzieży ( 8-14l.) warsztaty arteterapeutyczne a młodzież w wieku 15-18l zaprosimy na Trening Zastępowania Agresji.

– zaproponować rodzicom warsztaty komunikacji bez przemocy NVC.

Kto zostanie objęty naszą pomocą? My, jak i pozostałe organizacje działające w ramach Pajacyk: pomoc psychospołeczna, przeprowadziliśmy rozpoznanie potrzeb w naszych regionach. Wśród podopiecznych objętych programem znajdą się dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat, zwłaszcza zamieszkałe na terenie dzielnic Praga Północ, Praga Południe i Targówek ( sąsiedztwo Fundacji A.R.T.), których rodziny przeżywają różnego rodzaju problemy: opiekuńczo-wychowawcze, osobiste, finansowe, uzależnienie, przemoc. W ramach programu Pajacyk: pomoc psychospołeczna obejmiemy wsparciem co najmniej 40 dzieci i młodzieży oraz co najmniej 15 rodziców.

W sumie pomoc psychospołeczna obejmie blisko 370 dzieci i ponad 200 dorosłych – rodziców, opiekunów, pedagogów. Nasze wspólne działania z Polską Akcją Humanitarną na rzecz rozwoju dzieci można wspierać poprzez strony:

Polskiej Akcji Humanitarnej: https://www.pah.org.pl/wplac/

Pajacyk: https://www.pajacyk.pl/wesprzyj/

Zamknij