Listopad 2024 w Fundacji A.R.T.

Już prawie koniec roku, pożegnaliśmy listopad. Jak co miesiąc pragniemy się podzielić tym, co się działo u nas w Fundacji.

Dzięki współfinansowaniu przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz naszych Partnerów odbyły się 203 godziny konsultacji specjalistycznych, w tym: psychologiczne ( w języku polskim oraz ukraińskim), logopedyczne, pedagogiczne oraz prawne. Ogromne podziękowania dla naszych darczyńców: : Ikano Bank Polska, Fundacja Cloudware Lepszy Start, Cloudware Polska, Fundacja BNP Paribas, Biofarm, CD Projeckt Red, C&F oraz Inter- vion S.A.. Dzięki Wam nasi podopieczni – osoby doznające przemocy – mogą korzystać z tak potrzebnego im wsparcia.

W każdy wtorek, od godziny 17, można było skorzystać z Help Desku Emocjonalnego czyli telefonicznego dyżuru specjalisty. Dyżur odbywa się w ramach projektu „Patent na moc 3”.
współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Odbyły się spotkania grup wsparcia (30 godzin): dla kobiet doznających przemocy; dla kobiet z Ukrainy, dla kobiet z elementami psychoterapii tańcem i ruchem oraz dla młodzieży z Ukrainy, która jednocześnie angażuje się w działania wolontaryjne Fundacji A.R.T.

W Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej Fundacji A.R.T. miały miejsce dwa spotkania „Klubu Kobiet”. Odbyły się również dwa warsztaty „Trening zastępowania agresji”. Działania te realizujemy w ramach projektu: „Patent na moc 3”, współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa

🧒 7 godzin spotkań dla dzieci: Gordonki oraz Mali Badacze. Dzieci z rodzicami brały udział w różnorakich kreatywnych aktywnościach podczas sobotnich warsztatów „Artystyczna Rodzinka”. Odbyło się spotkanie „Klub Ojca” na którym ojcowie mogli spędzić artystycznie czas . uwolnić swoje twórcze umiejętności i dowiedzieć się dlaczego ważne jest aby mówić „nie” z miłością 😊 a nie ze złością. Spotkania odbywają się w ramach projektu „Czas dla Rodziny 3”, współfinansowanego przez Miasto Stołeczne realizowane wspólnie z Fundacją „Akademia Iwony Kalaman”

A to wszystko w ramach projektu „Czas dla Rodziny 3”, współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa

🥐 Zorganizowaliśmy „Śniadanie Sieciujące”, na którym przedstawicielki i przedstawiciele Warszawskich Klubów dla Rodzin, członkowie BKDS ds. ds. Dzieci, Młodzieży i Rodziny oraz władz Pragi Północ rozmawiali o swojej ofercie i o współpracy oraz o wyzwaniach jakie przed nimi stoją. Spotkanie w ramach projektu „Czas dla Rodziny 3”, współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa

💼86 Seniorów uczestniczyło w 51 godzinach różnorodnych warsztatów: psychoedukacyjnych, treningu pamięci, pilatesie, tanecznych, z elementami muzykoterapii, kreatywno-manualnych, kulinarnych z dietetykiem , spotkaniach z ekspertami dotyczących ich bezpieczeństwa oraz zajęć relaksacyjno-ruchowych w ramach projektu „Seniorzy wiele warci 6” dofinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021 – 2025.

👵29 listopada odbyła się potańcówka dla Seniorek i Seniorów w Pałacyku Konopackiego brało w niej udział 60 osób. Muzykę zapewnił Rober Lipka wraz z zespołem. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Seniorzy wiele warci 6” dofinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni +” na lata 2021 – 2025

🍞 Dzięki współpracy z Bank Żywności SOS w Warszawie, nasi podopieczni regularnie otrzymują wsparcie w postaci produktów spożywczych.

Prezeska Fundacji Agnieszka Tobota uczestniczyła w roli prelegenta w konferencji “Dzieciństwo bez przemocy” organizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie.
Odbyły się również dwa, ostatnie w tym roku, spotkania z Agnieszką Tobotą, autorką  książki „Historia jednej znajomości”. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i zorganizownaie spotkań autorskich przez Dom Kultury Ursus oraz Dom Kultury Bielany. Spotkania odbyły się w ramach projektu „Powiedzmy o TYM komuś” współfinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.


Ponad 220 Nauczycieli oraz specjalistów, wzięło udział w spotkaniu „Porozmawiajmy o przemocy” które było dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu: „Powiedzmy o tym komuś”

W Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym zorganizowaliśmy konferencję „Powiedz O TYM komuś. ZOBACZYĆ DZIECKO – wyzwania dla systemu ochrony małoletnich”. W konferencji uczestniczyło 260 osób. Konferencja miała na celu podniesienie świadomości dotyczącej dobrostanu dzieci i młodzieży oraz dyskusję na temat praw dzieci i ich roli oraz traktowania w postępowaniach prawnych, szczególnie w kontekście przeciwdziałania przemocy, zaniedbań i ochrony ich interesów. Konferencja była dofinansowana ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu: „Powiedzmy o tym komuś” oraz przez Miasto Marki i Powiat Wołomiński.


Wznowione zostało nagrywanie podcastów „Powiedz o tym komuś”. Pierwsze nagrania już za nami, niebawem będzie można posłuchać efektów na kanałach streemingowych Fundacji A.R.T Youtube oraz Spotify.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij
tiktok
x