- This event has passed.
Grupa wsparcia dla kobiet – z elementami psychoterapii tańcem i ruchem ( 2 grupy )
31 marca, 2023-09:00 - 10:00
Celem psychoterapii tańcem i ruchem nie jest taniec sam w sobie, lecz dojście do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Nie ma tu dokładnie wskazówek dotyczących ruchu, czy nauki kroków, praca bazuje na spontanicznym wyrażaniu siebie w ruchu.
Psychoterapia tańcem i ruchem jest zaliczana do kierunków psychoterapii, której celem jest pełna integracja w sferze emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej poprzez wykorzystanie tańca i ruchu.
Psychoterapia tańcem i ruchem powstała około 1940 roku w Stanach Zjednoczonych, w Europie pojawiła się w latach 70-tych w Wielkiej Brytanii.
Według Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem metoda ta opiera się na założeniu, że w ciele człowieka zawarta jest jego cała historia, osobowość, stany emocjonalne oraz że poprzez ciało człowiek może się zmieniać i wpływać na jakość swojego życia.
Uczestniczki będą mogły porozmawiać z kobietami w podobnej sytuacji, podzielić się własnymi doświadczeniami, otrzymywać i dawać zrozumienie oraz wsparcie emocjonalnie.
Prowadząca: Żaneta Ryszawa
Jest certyfikowaną psychoterapeutką Tańcem i Ruchem (DMT), absolwentką podyplomowych studiów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, specjalistą terapii środowiskowej, Zen Coachem, pedagogiem, terapeutką Kinezjologii Edukacyjnej, dyplomowaną instruktorką improwizacji ruchu i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Ukończyła warsztaty wprowadzające do terapii poznawczo-behawioralnej Racjonalna Terapia Zachowań – kurs pierwszego stopnia oraz szkolenie terapii tańcem w oparciu o metodę Anny Halprin Life-Art-Process (certyfikat). Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem i Polskiego Stowarzyszenia Psychiatrii.
———————————————
Grupy wsparcia realizowane są w ramach projektów:
„Patent na moc 2” współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa
„Jesteś wiele wart 3” współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa
Aby dołączyć do grupy należy się zapisać.
Jak można to zrobić?
– mailowo: recepcja@fundacjaart.pl
– telefonicznie: 885 552 222
– lub przyjść i zapisać się osobiście.
Osoby, które zapiszą się i dwukrotnie nie przyjdą na spotkanie nie informując nas o tym tracą możliwość uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.
Rezygnacji można dokonać co najmniej 24 godziny przed zajęciami wysyłając maila na adres: recepcja@fundacjaart.pl