Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Grupa wsparcia dla kobiet – z elementami psychoterapii tańcem i ruchem ( 2 grupy )

9 czerwca, 2023-09:00 - 10:00

Celem psychoterapii tańcem i ruchem nie jest taniec sam w sobie, lecz dojście do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Nie ma tu dokładnie wskazówek dotyczących ruchu, czy nauki kroków, praca bazuje na spontanicznym wyrażaniu siebie w ruchu.
Psychoterapia tańcem i ruchem jest zaliczana do kierunków psychoterapii, której celem jest pełna integracja w sferze emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej poprzez wykorzystanie tańca i ruchu.
Psychoterapia tańcem i ruchem powstała około 1940 roku w Stanach Zjednoczonych, w Europie pojawiła się w latach 70-tych w Wielkiej Brytanii.
Według Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem metoda ta opiera się na założeniu, że w ciele człowieka zawarta jest jego cała historia, osobowość, stany emocjonalne oraz że poprzez ciało człowiek może się zmieniać i wpływać na jakość swojego życia.
Uczestniczki będą mogły porozmawiać z kobietami w podobnej sytuacji, podzielić się własnymi doświadczeniami, otrzymywać i dawać zrozumienie oraz wsparcie emocjonalnie.
Prowadząca: Żaneta Ryszawa
Jest certyfikowaną psychoterapeutką Tańcem i Ruchem (DMT), absolwentką podyplomowych studiów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, specjalistą terapii środowiskowej, Zen Coachem, pedagogiem, terapeutką Kinezjologii Edukacyjnej, dyplomowaną instruktorką improwizacji ruchu i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Ukończyła warsztaty wprowadzające do terapii poznawczo-behawioralnej Racjonalna Terapia Zachowań – kurs pierwszego stopnia oraz szkolenie terapii tańcem w oparciu o metodę Anny Halprin Life-Art-Process (certyfikat). Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem i Polskiego Stowarzyszenia Psychiatrii.

———————————————

Grupy wsparcia realizowane są w ramach projektów:

„Patent na moc 2” współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

„Jesteś wiele wart 3” współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

Aby dołączyć do grupy należy się zapisać.

Jak można to zrobić?

– mailowo: recepcja@fundacjaart.pl
– telefonicznie: 885 552 222
– lub przyjść i zapisać się osobiście.

Osoby, które zapiszą się i dwukrotnie nie przyjdą na spotkanie nie informując nas o tym tracą możliwość uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.

Rezygnacji można dokonać co najmniej 24 godziny przed zajęciami wysyłając maila na adres: recepcja@fundacjaart.pl

Szczegóły

Data:
9 czerwca, 2023
Godzina:
09:00 - 10:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Rodzinna Klubokawiarnia Praska

Organizator

Fundacja ART
Phone
88 555 2222
Email
recepcja@fundacjaart.pl
Zamknij