„Co nas łączy, co nas dzieli”- międzypokoleniowy wyjazd do Lekaszyna (10.09)

Jest 8.00 i 50 osób wyjeżdża rozpoczynając przygodę. Postanowiliśmy pojechać na piękną polską wieś, do Lekaszyna, przyjmując zaproszenie od Magdy i Tomka Popiel, którzy prowadzą Fundację Pomerdało mi się. Uczestnicy naszego wyjazdu myśleli, że to żart do momentu, gdy nie dojechaliśmy na miejsce i jedyne co było słychać to szum drzew, rechotanie żab i koncerty świerszczy. Okazało się, ze wszyscy jak jeden mąż przyznali, że od bardzo dawna nie byli z dala od „betonozy” Warszawy.

Idea wyjazdu jest prosta. Młodzież i Seniorzy spędzają cały dzień razem, razem przygotowują posiłki, razem organizują czas, a my z czujnym okiem kamery nagrywamy ich współpracę. Naturalnie podzieliły się obozy, gdzie Młodzież sobie i Seniorzy sobie. Ale nie od dzis wiadomo, że przygotowanie jedzenia łaczy wszystkich i tym razem tak się stało.

Dzięki temu, że realizujemy projekt: 'Seniorzy wiele warci 3″ możemy rozbudowywać nasze pomysły i dołączać nowe propozycje, jak choćby akcja informacyjna dotycząca pozytywnego wizerunku osób starszych czy spotkania „porozmawiajmy o śmierci przy kolacji”. Projekt wzmacnia integrację międzypokoleniową w lokalnym środowisku, podczas warsztatów międzypokoleniowych, wycieczek, spotkań o charakterze warsztatowo-koncertowym nagrane zostały rozmowy, filmiki. Młodzież rozmawia z seniorami o tym co ich dzieli, co ich łączy, co mogą wspólnie i dla siebie nawzajem robić.

Zobaczcie całą historię w naszej galerii

Od 1 maja realizujemy kolejny projekt dla Seniorów: „Seniorzy wiele warci 3”, dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej).

Razem możemy więcej, dlatego zapraszamy firmy odpowiedzialne społecznie to współpracy z nami, bo #razembudujemydobro i możemy dużo więcej. Zwrot z inwestycji jest ogromny. Dokładamy „cegiełkę albo od razu duży pustak” do działań profilaktycznych, co pozwala nam marzyć, że dzięki temu nie dojdzie do przemocy. Pamiętajmy, że przemoc karmi się milczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij