Dzieci przejmują Kancelarię Premiera

W sobotę 1 czerwca świętujemy Dzień Dziecka. Po raz pierwszy w historii ogrody Kancelarii Premiera zostaną otwarte dla dzieci. Na maluchy czekają m.in. gry sportowe, czytanie bajek, koncerty czy warsztaty plastyczne. Dzieci będą się mogły nauczyć zasad pierwszej pomocy z Lalą i Misiem, a także obejrzeć na żywo sprzęt strażacki i wojskowy.

Teren Kancelarii zostanie podzielony na strefy tematyczne, w których dzieci nie tylko będą mogły podziwiać wystawy i pokazy, ale także wziąć udział w grach i animacjach.

W punkcie informacyjnym MPiPS będzie można zasięgnąć porad dotyczących wydłużenia urlopów dla rodziców i instytucji opieki nad dzieckiem do lat trzech. W tym czasie dzieci będą mogły skorzystać z kącika zabaw, gdzie zaplanowano zajęcia plastyczne i ruchowe. Maluchy otrzymają drobne upominki – klocki, kubki, długopisy, kalendarze, breloczki, parasolki.

Oprócz tego najmłodsi goście obejrzą doświadczenia i pokazy, przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik, będą mogli zadać pytanie policjantowi w mobilnym posterunku policji, zajrzeć do radiowozu i zobaczyć policyjny motocykl. Obejrzą pokazy pirotechniczne, prezentację sprzętu strażackiego oraz konkurencje sprawnościowe i strzeleckie. Nie zabraknie gier i zabaw sprawnościowych, a w części piknikowej, wśród koców, poduch i puf do siedzenia, rodziny będą mogły zjeść zdrowy posiłek.

Impreza w Ogrodzie Kancelarii (Aleje Ujazdowskie 1/3) odbywać się będzie od.godziny 10 do 16.

Więcej informacji WWW.PREMIER.GOV.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij