ESKA ROCK: „Drogowskazy” o rosnącej przemocy wobec dzieci w czasie epidemii.

– Dzieci są odcięte od pomocy, nie mogą nawet na moment wyjść same z domu. Los tych dzieci zależy od… sąsiadów. Możesz pomóc przerwać ich dramat! – mówi Agnieszka Tobota z Fundacji „Art” Przeciw Przemocy, gość programu „Drogowskazy” w radiu ESKA ROCK. Premiera audycji już 3 maja, o godz. 18.00. Zapraszamy do wysłuchania!

Problem nasilenia się problemu przemocy wobec dzieci podczas pandemii koronawirusa odnotowało wiele krajów w Europie. Dotyczy to również Polski! Całodobowa infolinia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę odnotowała największą od 11 lat liczbę interwencji, z kolei Centrum Praw Kobiet dostaje o 50% więcej zgłoszeń.

Kontakt z psychologami i terapeutami jest jednak ograniczony do telefonów i e-maili, co oznacza że ta forma pomocy jest niedostępna dla dzieci młodszych, które nie potrafią jeszcze korzystać z komunikatorów.

Sytuacji nie poprawia też zamknięcie szkół. Dzieci doświadczające przemocy nie mogą liczyć na wsparcie wychowawców i szkolnych pedagogów, są także odcięte od kolegów i koleżanek. Pandemia oznacza też ograniczenie kontaktu z dalszą rodziną, chociażby dziadkami.

Zauważyć problem i zorganizować pomoc mogą więc…sąsiedzi, którzy słyszą krzyki i awantury za ścianą. Oznacza to, że los wielu dzieci leży w naszych rękach.

Więcej na ten temat opowie w programie „Drogowskazy” na antenie Eski ROCK Agnieszka Tobota, prezes Fundacji A.R.T.

pomagającej ofiarom przemocy domowej. W rozmowie z Aleksandrą Galant podpowie także jak można wspierać najmłodszych.

Program „Drogowskazy” w radiu ESKA ROCK już w niedzielę 3.05 o 18:00. Najbliższe powtórki antenowe audycji we wtorek 5.05 i piątek 8.05 o 21. Zapraszamy!

Źródło: https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/eska-rock-drogowskazy-o-rosnacej-przemocy-wobec-dzieci-w-czasie-epidemii-aa-qXqs-Usfs-tqtn.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij