Festiwal Rodziny 30.11.2014 Centrum Olimpijskie

Informacja prasowa, 12.11.2014

Festiwal Rodziny już  30.11.2014 roku w Warszawie w Centrum Olimpijskim PKOl im. Jana Pawła II (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, 01-531 Warszawa).

Polskie realia pokazują, że utrzymanie rodziny, a zwłaszcza 5-osobowej lub większej  jest bardzo kosztowne – wydatki na opłaty, żywność, naukę, czasami jest tak, że nie starcza na rodzinne rozrywki. W dzisiejszych trudnych ekonomicznie czasach takie kwoty blokują myślenie zamykają rodziny w domu. Często też rodzicom brakuje pomysłu na spędzenie wolnego czasu wraz z dziećmi. Wydawałoby się, że to problemy ekonomiczne są głównym powodem zaniedbań w kwestii spędzania czasu aktywnego w gronie rodziny. Jednak okazuje się, że w dzisiejszych czasach (zwłaszcza w mieście takim jak Warszawa) nie brakuje darmowej, ciekawej rozrywki. Przede wszystkim potrzebne są przykłady działań, które wzmacniają więzi rodzinne i uczą spędzania wspólnie wolnego czasu. Często rodzice usprawiedliwiają swoje zachowanie (brak czasu spędzanego aktywnie z dziećmi) brakiem pieniędzy lub brakiem czasu na wyszukanie ciekawej atrakcji.  

 

Prawda jest jednak taka, że  w całej Warszawie jest bardzo wiele miejsc gdzie rodziny mogą spędzić razem czas w ciekawy i niestandardowy sposób i wielokrotnie nie kosztuje to wiele lub jest zupełnie bezpłatne. Istnieje też możliwość korzystania z “dni otwartych”.  Jednak natłok bodźców, niespójnej, konkurencyjnej promocji i rozproszonej informacji, brak świadomości niepożądanych skutków zaniedbania czasu rodzinnego, szybkie tempo życia i stresy wynikające z trudnej sytuacji ekonomicznej sprawiają, że wielokrotnie wspólny czas wolny rodziny ograniczają do oglądania telewizji lub przebywania w jednym pomieszczeniu, każdy osobnik przy innym sprzęcie elektronicznym. 

Zatem przedstawiając jedną z opcji zapraszamy na F E S T I W A L    R O D Z I N Y!!!

festiwal_rodzinny_logo_2Festiwal Rodziny to bezpłatne, całodniowe, otwarte warsztaty rodzinne, gdzie poprzez wspólną zabawę uczestnicy będą mogli doświadczyć jak ważne jest spędzanie czasu razem – rodzinnie.

Nauczycie się, jak aktywnie, bez wielkich nakładów finansowych oraz przy małych modyfikacjach w stylu życia scalić rodzinę, dać dzieciom więcej poczucia bezpieczeństwa i wzmocnić w nich poczucie własnej wartości.  Dowiecie się jak odkryć rodzinną pasję, gdzie i w jaki sposób można aktywnie spędzić czas w Warszawie.

Festiwal ma zaktywizować rodziny, pokazać, jak ważnym jest spędzanie wspólnie wolnego czasu i jak niewiele wymaga to dodatkowego wysiłku. Nie przypadkowo zostało wybrane miejsce na organizację Festiwalu – Centrum Olimpijskie. Całodzienna impreza będzie miała charakter konkursu / Rodzinnej Olimpiady. Uczestnicy, którzy wezmą w niej aktywnie udział będą zbierać punkty. Punkty zamienią później na los. Każdy lost to wygrana.

Festiwal Rodziny to:

  1. To czas i miejsce, aby zadbać o Rodzinę.
  2. To miejsce, gdzie doświadczeni Eksperci zaopiekują się Rodziną.
  3. To miejsce, by pokazać, że Rodzina to najważniejsze Państwo świata!
  4. To czas i miejsce, aby nauczyć się wspólnie bawić.

 Podczas Festiwalu uczestnicy skorzystają z trzech rodzajów zajęć: sportowych, rekreacyjnych i edukacyjnych.

wmaFestiwal Rodziny inauguruje Kampanię AKTYWNE MIASTO RODZINNE, podczas której będziemy tworzyć bazę ciekawych miejsc i aktywności rodzinnych proponowanych przez różne organizacje pozarządowe, instytucje miejskie oraz niezależne firmy. 

Wspólnie z nimi tworzymy spójną akcję informacyjno – edukacyjno – animacyjną zachęcającą  do odnajdowania rodzinnej pasji, poznawanie innych rodzin i wzmacniania więzi po przez wspólnie spędzony czas. 

 

POSTAW NA RODZINĘ, PRZYJDŹ NA FESTIWAL RODZINNY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij