Fundacja A.R.T. laureatem konkursu organizowanego przez firmę CEDROB

Miło nam przekazać tę radosną wiadomość.

Fundacja A.R.T. należąca do Grupy Fundamenti laureatem konkursu „Wspieramy rozwój” organizowanego przez firmę CEDROB.

Pozyskane pieniądze wesprą nas w organizacji V FESTIWALU RODZINY – projektu mającego na celu propagowanie i promowanie aktywności w rodzinach wielopokoleniowych jako zdrowego narzędzia do ich umacniania. Dzięki współpracy z Legią Warszawa, mamy możliwość budowania pozytywnego wzorca  Rodziny: zdrowej, aktywnej, otwartej na drugiego człowieka.

Jaki jest cel projektu?

  • Budowanie pozytywnego wzorca  wielopokoleniowej Rodziny, szczególnie w małych miastach i wsiach–  w której wszyscy współpracują ze sobą jak w sportowej drużynie. A wspólne działania to „społeczny sukces”
  • Aktywizowanie Rodzin do wspólnego spędzania czasu;
  • Stworzenie mody na aktywny i rodzinny styl życia; organizowanie spotkań rodzinnych w małych społecznościach przy wsparciu urzędów miast i gmin (min. na Podkarpaciu i Lubuskiem)

Grupa Cedrob jest największym polskim producentem mięsa. Liderem w produkcji drobiu i trzody chlewnej oraz uznanym producentem wędlin.

Działalność Grupy koncentruje się na produkcji i sprzedaży mięsa, wędlin, a także mieszanek paszowych dla zwierząt hodowlanych. Dodatkowo ofertę uzupełnia sprzedaż paliw i propan butanu na cele grzewcze oraz sprzedaż środków ochrony roślin. W jednych z najbardziej nowoczesnych zakładów w Polsce produkowane jest mięso drobiowe z kurczaka, kury oraz gęsi, a także mięso wieprzowe i dziczyzna.  Bogata oferta producenta obejmuje szerokie spektrum produktów, począwszy od mięsa świeżego i mrożonego, po doskonałe wędliny drobiowe oraz wieprzowe, kończąc na produkcji dań gotowych. Kategoryzacja podmiotów w Grupie Cedrob wynika z wieloletniej historii spółki Cedrob S.A., stanowiącej trzon Grupy. Dziś Cedrob S.A. jest największym w Polsce producentem mięsa drobiowego, piskląt oraz paszy.

Produkcja w zakładach Grupy Cedrob odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami, co jest gwarancją jakości i przepustką na rynki całego świata. Nowatorskie rozwiązania stawiają Cedrob w czołówce przedsiębiorstw inwestujących w rozwój na skalę globalną. Cedrob S.A. chętnie współpracuje z placówkami, których działalność wpływa pozytywnie na rozwoju innowacji w całej branży, m.in. ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jednym ze znaczących źródeł sukcesu gospodarczego Grupy Cedrob jest rozwój eksportu produktów, które trafiają na stoły konsumentów w ponad czterdziestu krajach całego świata.

Władze spółki aktywnie angażują się we wsparcie lokalnych społeczności. Cedrob jako odpowiedzialna firma jest organizatorem licznych inicjatyw prospołecznych. Przedsięwzięcia firmy skupione są na wspieraniu ośrodków edukacji, kultury, sportu oraz działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i kultywowania wartości patriotycznych. Od kilku lat Cedrob prowadzi program stypendialny dla młodzieży z regionu. W zainicjowanym w 2017 roku konkursie grantowym „Wspieramy rozwój”, skierowanym do instytucji pożytku publicznego z całej Polski, Cedrob łącznie rozdysponował kwotę 700 tys. złotych. W II edycji konkursu, w 2018 r., w puli grantów znalazła się już suma 1 miliona złotych. Spółka stale inicjuje oraz dofinansowuje realizację licznych akcji kulturalno-oświatowych.

Dzięki koncentracji usług oraz produktów Grupa Cedrob jest absolutnym liderem w branży mięsnej. Realizując przyjęty schemat produkcji firma stała się wzorcem na skalę europejską, choć w całości reprezentuje polski kapitał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij