Jankes uratował człowieka po wypadku! Prezenter ESKI wzorem udzielania pierwszej pomocy

Jankes uratował człowieka potrąconego przez samochód stając się dla nas przykładem prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Prezenter Radia ESKA 7 lipca 2014 roku zainicjował akcję ratunkową ofiary wypadku na warszawskiej Wisłostradzie.

Jankes uratował człowieka potrąconego przez samochód stając się dla nas przykładem prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Prezenter Radia ESKA 7 lipca 2014 roku zainicjował akcję ratunkową ofiary wypadku na warszawskiej Wisłostradzie. Szczegóły na ESKA.pl!    

O tym, że Jankes uratował mężczyznę potrąconego przez samochód na warszawskiej Wisłostradzie pod Mostem Poniatowskiego 7 lipca 2014 roku mogliście już usłyszeć na antenie Radia ESKA. ESKA.pl postanowiła zgłębić szczegóły akcji ratunkowej przeprowadzonej przez prezentera porannego programu – Ranne Ptaki.

Co więcej, to doskonała okazja, żeby przypomnieć wszystkim o bezpiecznych wakacjach i odświeżyć wiadomości z zakresu pierwszej pomocy – i właśnie od tych informacji zaczniemy.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Gdy jest bezpiecznie, sprawdźmy czy poszkodowany jest przytomny – potrząśnijmy za ramiona i głośno do niego zawołajmy. Jeżeli nie reaguje – zapewnijmy sobie kogoś do pomocy z tłumu – wyjaśnia Ariel Szczotok, ratownik medyczny z firmy Aszmed.

 

 

 

 

 

Odchylmy głowę poszkodowanego do tyłu i przez 10 sekund nasłuchujmy, czy oddycha. Jednocześnie patrzmy, czy unosi się klatka piersiowa lub brzuch. Jeżeli nie słyszymy prawidłowego oddechu DZWOŃMY 999 lub 112 i NATYCHMIAST zacznijmy uciskać klatkę piersiową na jej środku – mocno i szybko (100-120 razy na minutę, min 5 cm głęboko). Klatkę uciskajmy bez przerwy do przyjazdu pogotowia – kontynuuje Szczotok.

źródło:http://www.eska.pl/news/jankes_uratowal_czlowieka_po_wypadku_prezenter_eski_wzorem_udzielania_pierwszej_pomocy_zdjecia/101698/0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij