Młodzi ART-yści- konkursy dla Uczniów warszawskich podstawówek i gimnazjów.

Fundacja A.R.T. razem z Fundacją Miejsce Kreatywne w latach 2016-2018 realizuje projekt „Młodzi ART.-yści”. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Projekt wspierają konsorcja: Razem z Ochotą oraz ZONA Muranów

 

Konkurs realizowany będzie podczas dwóch edycji w terminie:

I marzec – listopad 2016,

II luty – grudzień 2017,

 

Pierwsza edycja zakłada przeprowadzenie dwóch konkursów:

 

  1. „Aktywna, warszawska rodzina”- konkurs adresowany do uczniów warszawskich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W konkursie wezmą udział 3-osobowe zespoły, które w formie multimedialnej lub plastycznej (filmik nagrany telefonem komórkowym, praca plastyczna itp.) zaprezentują ciekawy sposób lub miejsce/miejsca w Warszawie, gdzie można aktywnie i bezpłatnie spędzić czas RAZEM.

 

Konkurs ogłoszony zostanie w dwóch grupach wiekowych:

– dla uczniów szkół podstawowych

Ich zadaniem będzie zgłosić do zabawy zespoły „RODZINNE”. Każdy zespół będzie miał za zadanie stworzyć wspólnie dowolną pracę plastyczną (lub multimedialną) przedstawiającą i promującą ulubiony sposób lub miejsce rodzinnej aktywności. W konkursie punktowane będą pomysłowość oraz zaangażowanie członków zespołu.

Rodzina, która uzbiera największą ilość głosów komisji otrzyma voucher na wspólny wyjazd na rodzinny weekend marzeń. Nagrodzone zostaną również inne prace. Nagrodami będą gry planszowe, sprzęt oraz akcesoria do wspólnych zabaw oraz dyplomy dla „Mistrzowskiej Rodziny”.

 

– uczniów szkół gimnazjalnych:

Zadaniem szkół będzie zgłosić do zabawy 3 osobowe zespoły, które przygotują film nagrany telefonem komórkowym lub innym prostym sprzętem, który zaprezentuje jak i gdzie ciekawie i bezpiecznie można aktywnie spędzać czas RAZEM.

TRZY ZESPOŁY, które uzbierają największą ilość głosów komisji zostaną zaproszone na elitarne, weekendowe warsztaty filmowe do „Młodzieżowego Studia Telewizyjnego” na ul. Starej. Z przygotowanych przez uczestników na konkurs materiałów powstanie filmowy kolaż promujący aktywne spędzanie czasu przez młodzież. Dodatkowo nagrodzone zostaną inne prace. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni dyplomami.

 

Celem konkursów jest stworzenie pretekstu rozmowy na temat wartości spędzania czasu RAZEM oraz do wspólnej, zespołowej pracy i zabawy.

W wolnym czasie młodzież, biorąca udziału konkursie, będzie miała okazję zająć się budowaniem więzi, poznawaniem swojego miasta, myśleniem o rodzinie w kontekście ciekawego, wspólnego spędzenia czasu na terenie miasta.

 

Druga edycja konkursu. Realizacja styczeń-listopad 2018.

 

Projekt – „Masz 4 minuty, aby uratować życie…”- konkurs adresowany do uczniów warszawskich gimnazjów. W konkursie wezmą udział 3-osobowe zespoły, które w formie multimedialnej (filmik nagrany telefonem komórkowym, prezentacja Power Point, itp.) przedstawić mają właściwe i godne naśladowania postawy w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Oczywiście w tle musi się znaleźć bezpieczne miejsca w Warszawie. Taka tematyka pokaże dzieciom i młodzieży, że sami mają wpływ na własne bezpieczeństwo, że mają cechy/umiejętności, które pomagają w radzeniu sobie z przeciwnościami, również tymi dnia codziennego. Pokaże, że przez odpowiednią postawę można mieć kontrolę nad swoim zachowaniem nawet w trudnych sytuacjach.

 

Celem głównym projektu jest ograniczenie skali dysfunkcyjnych zachowań dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie zainteresowań związanych z historią miasta i wskazywanie wzorców do naśladowania poprzez adekwatną ofertę edukacyjno/ społeczno/ kulturalną od stycznia 2016 do 30 listopada 2018 roku.

Aby zrealizować założony cel zorganizujemy w każdej szkole, jako pewnego rodzaju wprowadzenie do konkursów, seminaria pokazujące postawy i zachowania godne naśladowania.

Polub stronę na FB i bądź na bieżąco: https://www.facebook.com/ART-dla-M%C5%82odych-368226956610523/

Organizatorzy:

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa:

Projekt wspierają:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij