Nie zwlekaj – zadbaj o swoje sprawy.

Nasza sytuacja prawna często odbija się na nas równie silnie, jak sytuacja zdrowotna. Warto pamiętać, że podobnie jak na wizytę do lekarza, można, a nawet trzeba umówić się na konsultację prawną.

Fundacja A.R.T. umożliwia uzyskanie wsparcia profesjonalnego prawnika. Warto z tego skorzystać. Nie ma sensu szukać po omacku porad w Internecie, czy odkładać sprawy na później. Problem sam się nie rozwiąże, a wręcz będzie tylko narastał. Im wcześniej skonfrontujemy nasze wyobrażenia ze specjalistą, tym dla nas lepiej.

Dzięki konsultacji prawnej:

– poznasz swoje prawa i obowiązki, dzięki czemu świadomie podejmiesz decyzję, co dalej;

– unikniesz wplątania się w kłopoty, np. nie podpiszesz niekorzystnej dla siebie umowy;

– zyskasz argumenty przydatne w procesie negocjacji lub podczas sprawy w sądzie;

– poznasz długofalowe konsekwencje swoich działań lub zaniechań;

– zminimalizujesz straty, które pojawią się jeśli nic nie zmienisz.

Nie zwlekaj z wizytą. Podjęcie odpowiednich działań w odpowiednim czasie pozwoli zaoszczędzić wiele czasu i nerwów. Szybciej i niższym kosztem uda się rozwiązać nasz problem.

Znając swoją sytuację prawną masz szansę np. uniknąć przedawnienia przysługujących Ci roszczeń, szybszego doprowadzenia do rozwiązania sprawy, zatrzymać niekorzystny dla siebie rozwój wypadków, przewidywać rozwój sprawy i w przyszłości adekwatniej reagować.

Aby odnieść z porady jak największą korzyść dobrze jest się do spotkania z prawnikiem odpowiednio przygotować. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wszystkie dokumenty. Przypomnij sobie co, kiedy i gdzie się wydarzyło. Zastanów się co jest dla Ciebie najważniejsze, możesz wypisać sobie zagadnienia lub przygotować pytania. Wszystko to pozwoli uzyskać Ci najwięcej informacji, a prawnikowi pomóc Ci najefektywniej.

Nie czekaj, umów się na konsultację. W Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej możesz uzyskać bezpłatną poradę, dzięki finansowaniu projektów przez Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej czy Narodowy Instytut Wolności.

 

Autor: adwokat Anna Szeremeti

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij