Noc Muzeów w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej

18 maja odbyła się Noc Muzeów w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej. Przez cały dzień gościło u nas 200 osób. Zapraszamy do galerii wydarzenia.

Gwoli przypomnienia dla dzieci odbył się koncert „KUKAJ KUKAWKO” z polską muzyką tradycyjną graną na żywo! Maluchy i ich rodziców zabraliśmy do zielonego gaju i zaprzyjaźnimy się z mieszkającym tam ptactwem. KONCERT okraszony został niebagatelnym blaskiem ręcznie robionych instrumentów 🙂

Pamiętacie nasze prowadzące: 💗 DOMINIKA OCZEPA i jej roztańczone skrzypce, instrumenty naśladujące odgłosy ptaków. 💗 PATRYCJA KUCZYŃSKA i jej własnoręcznie wykonana basetla, dla przyjaciół „Basia”. W parze zatańczą również wirujący bęben obręczowy oraz rozkołysany baraban.
Dominika i Patrycja to dwie dziewczyny tworzące uderzająco energetyczny skład pasjonatek folkloru, etnografek i animatorek zabaw dziecięcych. W podskokach porwą Was do wspólnej zabawy z elementami metody gordonowskiej. Są znane z igraszek z polską muzyką ludową lat minionych. Odszukały ją i nie chcą pozwolić jej uciec. Zatem po zabawach w chowanego przyszedł czas na ganianego! Próbowały dogonić tą odchodzącą w szybkim tempie muzykę. Biegały za nią po polskich wsiach. Cofały się w czasie. A kiedy udało im się ją złapać, wyśpiewały: „oBerek” !!! Odnalazły piękną polską muzykę ludową. Odnalazły również sposób, żeby znów nie wróciła do przeszłości – przywiązały się do niej.

Wieczorem wszystkich uczestników zaprosiliśmy na muzyczną ucztę – koncert Marcina Styczeń – piękne utwory, poezja śpiewana czyli muzyczne przeżycie dla całej rodziny.

Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij