#PociągDoProfilaktyki: Odkrywając Nowe Tory dla Zdrowia Dzieci

Czy to kolejny przystanek na naszej drodze? Tak, będzie to projekt związany z edukacją i wsparciem dla dzieci i młodzieży.

Niedługo ruszamy w niezapomnianą podróż, która ma zmienić oblicze profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży!  Skąd wziął się ten pomysł? Jakże znamienne, że zawsze kręci się wokół nich – naszych małych skarbów.

Pomysł narodził się na jednej z konferencji jeszcze przed pandemią, kiedy to rozmawialiśmy z Sędzią Anną Marią Wesołowską o zdrowiu psychicznym najmłodszych. Wówczas słowo „profilaktyka” zaczęło nabierać nowego, jeszcze głębszego znaczenia. W tamtym okresie ogromnym wsparciem dla potrzebujących w Fundacji A.R.T. była Fundacja Grupy PKP, która finansowała indywidualne sesje psychologiczne dla dzieci w kryzysach, doznających przemocy. To był czas, kiedy działo się wiele dobrego. I tak, jak poprzez magiczny pociąg, nazwa projektu przyszła sama 

Tak powstał #PociągDoProfilaktyki, lecz zatrzymany przez COVID-19 na stacji przez 4 długie lata. Ale wiemy, że to było tylko kwestią czasu. Teraz wracamy, by reaktywować nasze działania i ruszyć w nowe tory. Więcej szczegółów już niebawem!

#ProfilaktykaZdrowia #ZdroweDziecko #Higiena #Antywirus #Dietetyka #Superbohater #KravMaga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij