Podsumowanie 2022 Roku #RATUJEMY

!!! Ratujemy osoby doświadczające przemocy i jej skutków!!!

#gdyniehulawiatr #ratujemy

Praskie CSR Fundacji ART to miejsce na warszawskiej Pradze Północ, w którym chce się być, szczególnie wtedy kiedy w naszym życiu przychodzą różne burze, z którymi sami sobie nie poradzimy.

• Od poniedziałku do piątku przyjmują psychologowie, pedagodzy. Wsparcie znajdą u nas i dzieci i dorośli. Że o młodzieży nie wspomnę 😉 w 2022 roku udzieliliśmy 2266 godzin konsultacji w języku polskim i ukrainskim. Dzięki Ikano Bank przyjmował także Lekarz Psychiatra.
  • Odbyły się trzy grupy (99 godzin)  Treningu Zastępowania Agresji – dwie edycje były dla dorosłych, jedna dla młodzieży.
  • 48 tematów w ramach programu „Przyjaciele Zippiego” wyposażyło dzieci z 15 klas pierwszych w umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktów, rozstania oraz znajdowania i budowania przyjaźni. Ta współpraca z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Markach daje piękne owoce.
  • Od 1 marca  Fundacja ART udzielaliśmy pomocy uchodźcom z Ukrainy w Warszawie. Świadczyliśmy  usługi doradztwa kryzysowego i psychoterapii dla dorosłych i dzieci.
  • W środy i w piątki odbywały się spotkania grup wsparcia dla Kobiet z Polski i z Ukrainy doświadczających przemocy. Odbyły się po 24 spotkania dla każdej z grup.
  • W marcu zorganizowaliśmy 3 szkolenia dla specjalistów w szkołach: w Warszawie, w Czarnej, w Postoliskach. Sprawdziliśmy przy okazji dostępność placówek oświatowych 😉  Zorganizowaliśmy także seminaria na zlecenie Klientów, łącznie dla 600 osób. 🤔🤔🤔
  • 1989 godzin prac społecznie użytecznych. Współpraca z III zespołem Kuratorów jest wspaniała. Dzięki niej osoby, które z różnych przyczyn są na zakręcie swojego życia, mogą zamiast w zakładzie karnym odrobić prace przyczyniając się jednocześnie do czynienia dobra.
  • Przedstawiciele Policji: dwie Panie Komisarz Paulina Onyszko oraz Monika Trzcinka i Starszy Aspirant Radosław Strzałkowski z Komendy Rejonowej Policji Warszawa 6 spotkali się z Seniorami aby omówić tematy związane z ich bezpieczeństwem. Zdaniem policji ważne są działania profilaktyczne i edukacyjne, aby zapobiec oszustwom i wyłudzeniom, których ofiarami padają Seniorzy. Nadmierna ufność seniorów ułatwia stosowanie metody „na wnuczka”, „na policjanta”, „na inna ważną osobę”, pozyskiwanie przez oszustów pieniędzy, danych osobowych czy podpisanie niekorzystnych umów przez osoby starsze.
  • 1500 kanapek w 3 dni z inicjatywy naszych Seniorów, którzy od ponad 4 lat biorą udział w organizowanych przez Fundację A.R.T.: zajęciach, spotkaniach, akcjach wolontaryjnych. Kanapki przekazane dla osób zakwaterowanych w DOSiR Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy przy ul. Szanajcy, które nasi Seniorzy przygotowali wspólnie z przyjaciółmi z Ikano Bank oraz Bibby Financial Services Polska. Dzięki zbiórce produktów spożywczych zorganizowanych przez sklep Kaufland przy ul. Mehoffera otrzymamy produkty potrzebne do przygotowania kanapek. Sklepy Auchan Marki oraz Auchan Marki dostarczą na nie chleb. / @auchanmarki @auchanmodlinska @kauflandmehoffera @ikanobank @bibbyfinancialservices
  • #Porozmawiajmyoprzemocy 2 spotkania dotyczące przeciwdzialania przemocy, realizowane dla grupy polsko- ukraińskiej …. rozważaliśmy  jak krok po wzmocnić siebie, znaleźć osoby, które mogą nam pomóc i „zacząć żyć”

#razembudujemydobro każdego dnia <3

Kłaniamy się wszystkim, którzy nam w tym pomagają:

#Mazowszepomaga #MCPSpomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka #MCPS

Dołącz do grona Pomagaczy Fundacji A.R.T.

Teraz to Ty możesz wesprzeć działania dla podopiecznych Fundacji A.R.T.: dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów.

Twoje, 20, 50 lub 75 zł pozwoli pomagać cały czas.

#podajdalej