Pozwól dziecku zostać superbohaterem!

Podczas tegorocznych wakacji Mali Ratownicy Volkswagena zagoszczą w nadmorskich miejscowościach, a każde dziecko, które do nich dołączy będzie miało szansę zostać superbohaterem. Volkswagen daje dzieciom supermoc ratowania innych. Ucząc najmłodszych zasad udzielania pierwszej pomocy wyposaża je w konkretną umiejętność, ale także wzmacnia dzieci i sprawia, że stają się samodzielne, pewne siebie i lepiej radzą sobie w codziennym życiu.

 

Czy warto uczyć dziecko samodzielności?

Samodzielne dziecko – to brzmi dumnie! Każdy rodzic lubi się pochwalić – a to przed dziadkami, a to przed innymi rodzicami, że jego dziecko zdobywa nowe umiejętności i jest coraz bardziej samodzielne. Musimy jednak pamiętać, że budowanie samodzielności w dziecku to zadnie przede wszystkim rodziców. Niejeden z nich pewnie się oburzy, bo owszem łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić? Czego uczyć pociechy na danym etapie życia i w jakich sytuacjach pozwalać im na samodzielność? Jak chronić dziecko, ale przy okazji nie wyręczać go we wszystkim? Odpowiedzi na te pytania jest wiele. Tak, jak wiele jest rozwiązań, które można zastosować, aby nasze dziecko wyrosło na silnego i pewnego siebie człowieka. Z pewnością najważniejsze jest przyglądanie się dziecku i dostrzeganie jego naturalnych zdolności oraz wspieranie go w nich. Warto też uczyć je rzeczy, które mogą przydać mu się w przyszłości i stać się solidną podstawą do kształtowania wielu cech oraz budowania postaw społecznych. Czymś takim może być m.in. nauka pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc to supermoc!

Dzieci to niezwykle empatyczne istoty. Często także zaskakują nas swoją śmiałością i odwagą, bo potrafią zareagować kiedy my dorośli mamy opory lub się wstydzimy. Dlatego tak ważne jest aby wykorzystać ten potencjał i wyposażyć dzieci w odpowiednią umiejętność, jaką jest udzielanie pierwszej pomocy. Okazuje się, że „w rękach” najmłodszych ta umiejętność zamienia się w supermoc. Nasze dzieci dzięki temu, że wiedzą co zrobić w trudnej sytuacji stają się superbohaterami mogącymi uratować ludzkie życie. To zaś sprawia, że rodzice mogą być nie tylko z nich dumni, ale spokojniejsi,  wiedząc, że ich dziecko poradzi sobie w trudnej sytuacji.

 Kto wie najwięcej o bezpieczeństwie?

Dbałość o bezpieczeństwo marka Volkswagen ma wpisaną w swoje DNA. Dlatego stworzyła program „Mali Ratownicy”. To akcja społeczna skierowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i ich rodziców. Dzieciaki są pełne zapału i otwarte na nowe umiejętności, do tego ich umysły są chłonne, więc zdobyta w tym okresie wiedza zostanie z nimi na zawsze. Volkswagen uczy dzieci udzielać pierwszej pomocy, bo wie, że w najmłodszych tkwi wielka moc. Supermoc ratowania innych.

„Mali Ratownicy” to przygoda!

Rodzice gdy słyszą „nauka” cieszą się, że ich dziecko zdobędzie przydatne umiejętności. Ale gdybyśmy zapytali same dzieci to pewnie niejeden maluch powiedziałby, że od nauki woli zabawę. „Mali Ratownicy” to akcja, która jest dla dzieci przygodą. Choć pierwsza pomoc jest bardzo poważnym tematem, to biorąc udział w programie Volkswagena dzieci świetnie się bawią. Nikt przecież nie widział superbohatera, który siedzi w szkolnej ławce. W świecie superbohaterów liczy się działanie i akcja! Tym charakteryzuje się program „Mali Ratownicy”. Strefa, która powstała na potrzeby akcji wciąga dzieciaki w świat superbohaterów i pozwala im uczyć się udzielania pierwszej pomocy, a także sprawdzać zdobyte już umiejętności dzięki grom i wyzwaniom. W ten sposób dzieci dowiadują się, co zrobić w sytuacjach zagrożenia, mogą wykazać się samodzielnością, empatią i wiedzą.

Co zrobić żeby dziecko zostało superbohaterem?

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze dziecko zdobyło supermoc jaką jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy warto odwiedzić w tym roku nadmorskie miejscowości, w których znajdzie się strefa „Małych Ratowników”. Tego lata w Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustce, Darłowie, Dziwnowie, Łebie i Władysławowie nasze dzieci przeżyją niezwykłe przygody, zdobędą praktyczne umiejętności i zrobią duży krok w kierunku samodzielności.  Szczegóły do sprawdzenia na https://www.volkswagen.pl/pl/maliratownicy.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij