Profilaktyka – skuteczna walka z nowotworami

Choroby nowotworowe to jedne z największych zagrożeń dla zdrowia i życia współczesnego człowieka. W najbliższych latach co 3 Polak zachoruje na raka, a co 4 osoba umrze. Ale z tą chorobą można skutecznie walczyć – wcześniej rozpoznany nowotwór i prawidłowo leczony daje duże szanse na wyleczenie.

LUX MED opracował i wprowadza Profilowany Program Diagnostyczny Nowotworów Złośliwych, ze szczególnym uwzględnieniem nowotworu piersi i płuc, w ramach którego pacjent ma zagwarantowaną kompleksową diagnostykę, konsultacje lekarzy specjalistów oraz indywidualną opiekę.

Głównym założeniem Profilowanego Programu Diagnostycznego Nowotworów Złośliwych LUX MED było opracowanie optymalnego projektu badań i konsultacji, który gwarantuje diagnostykę na najwyższym poziomie i efektywność w zakresie profilaktyki nowotworowej oraz szybkie procedury w sytuacji podejrzenia o chorobę.

Pacjenci zbyt późno trafiają do lekarzy – nowotwór jest już w tak zaawansowanym stadium, że możliwości leczenia są ograniczone. Naszym celem jest jak najszybsze wykrycie choroby. A jednocześnie pokazujemy, że badań nie należy się bać, a rak nie musi być wyrokiem śmierci – powiedział prof. dr hab. n med., onkolog, chirurg ogólny ze Szpitala LUX MED.

Pacjent jest diagnozowany w jak najszerszym aspekcie ukierunkowanym na dane schorzenie. Na każdym etapie programu jest traktowany w sposób indywidualny, co gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i minimalizuje stres związany z podejrzeniem choroby. Doradca hospitalizacyjny jest dostępny dla pacjenta 24 godziny na dobę – udziela na bieżąco informacji związanych z przyjęciem do szpitala, zarówno  w ramach świadczeń finansowanych publicznie, jak i komercyjnie. Dedykowany do każdego pacjenta asystent programu zapewnia sprawną koordynację całego procesu, umawia wizyty, ustawia szybkie terminy konsultacji, dba o jego samopoczucie i komfort.

Profilowany Program Diagnostyczny Nowotworów Złośliwych Piersi

Nowotwór piersi jest największym zagrożeniem dla kobiet w Polsce. Dotyczy on najczęściej pań w wieku 50-70 lat, a często w grupie ryzyka znajdują się całe rodziny. Niestety, pomimo wielu akcji edukacyjnych i promujących profilaktykę oraz samobadanie, umieralność na raka piersi wśród Polek jest na jednym z najwyższych poziomów w Europie, co jest wynikiem zbyt późnego wykrywania choroby.

W zakres Profilowanego Programu Diagnostycznego Nowotworów Złośliwych Piersi wchodzą:

  • badania diagnostyczne: rezonans magnetyczny sutków
  • konsultacja chirurga onkologa podsumowująca rezonans magnetyczny z omówieniem wyników i wydaniem zaleceń
  • usługa doradcy hospitalizacyjnego w okresie 3 miesięcy od daty przystąpienia do programu
  • koordynacja wykonania badań i konsultacji przez asystenta programu.

Profilowany Program Diagnostyczny Nowotworów Złośliwych Płuc

Rak płuc to jedno z największych zagrożeń dla zdrowia Polaków. W powszechnej świadomości jest to choroba osób palących papierosy, niestety nie są to jedyne grupy ryzyka – równie niebezpieczne jest bierne palenie i zanieczyszczenie środowiska. Wśród mężczyzn to główna przyczyna śmierci (85% chorych), a równie niebezpieczny jest dla kobiet (15% chorych). W Polsce mamy największe tempo zachorowalności na całym świecie.

Wobec tak dużej skali zagrożenia LUX MED wraz z najwyższej klasy specjalistami opracował Profilowany Program Diagnostyczny Nowotworów Złośliwych Płuc.

Program obejmuje:

  • konsultację kwalifikującą do programu przeprowadzona przez lekarza chirurga onkologa
  • badania laboratoryjne: morfologia + rozmaz automatyczny, OB,
  • badania diagnostyczne :TK(tomografia komputerowa)  screeningowe klatki piersiowej
  • konsultację onkologa podsumowującą program z omówieniem wyników i wydaniem zaleceń na przyszłość
  • usługę doradcy hospitalizacyjnego w okresie 3 miesięcy od daty przystąpienia do programu
  • koordynację wykonania badań i konsultacji przez asystenta programu.

Źródło: imediapr.pl

Foto: freedigitalphotos.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij