2017 w A.R.T.

Dotarliśmy do końca roku.  To także moment na podsumowanie a działo się dużo:-) Dużo z Wami i dla Was.

 1. Od stycznia 207 do grudnia 2017 wraz z Fundacją Miejsce Kreatywne przy wsparciu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy realizujemy projekt: „Młodzi ART-yści”, którego celem jest  stworzenie pretekstu do rozmowy na temat wartości spędzania czasu RAZEM oraz do wspólnej, zespołowej pracy i zabawy.W wolnym czasie młodzież, biorąca udziału konkursie, będzie miała okazję zająć się budowaniem więzi, poznawaniem swojego miasta, myśleniem o rodzinie w kontekście ciekawego, wspólnego spędzenia czasu na terenie miasta. Więcej: https://www.fundacjaart.pl/mlodzi-artysci-prace-konkursowe-2/
 2.  Od lutego 2017 roku Fundacja A.R.T. otworzyła Rodzinną Klubokawiarnię Praską na ul. Dąbrowszczaków 8 lok. 111. Miejsce na praskiej mapie Warszawy dla całych rodzin, w którym odbywają się warsztaty dla dorosłych oraz dzieci.
 3.  Od marca ruszyła oferta edukacyjna w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej. To wspólne dzieło Fundacji A.R.T. oraz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej, finansowane w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2017r.    Projekt realizowany będzie do grudnia 2017.   RODZINNA KLUBOKAWIARNIA PRASKA to nazwa przywodząca na myśl ciepło i zapach kawy i herbaty, niezobowiązującej przestrzeni klubowej, miejsca pomocy i zajęć dla rodzin.
 4. Od kwietnia do grudnia 2017 Fundacja A.R.T. realizuje projekt „Jesteś wiele wART” skierowany jest do rodzin zamieszkujących na terenie m.st. Warszawy, w których występuje problem alkoholowy. Powstał  aby pokazać rzeczywiste konsekwencje i trudność wyjścia z uzależnienia ale i nadzieję, jaką daje zmiana nawyków, powiedzenie w porę „stop”, znalezienie wsparcia w rodzinie, danie wsparcia swoim dzieciom, zadbanie o swoje umiejętności i wiedzę, polubienie siebie.  Projekt finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.
 5. 20 maja w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej odbyła się Noc Muzeów, jako element corocznego projektu Miasta Stołecznego Warszawy.
 6. W sobotę 10 czerwca stadion Legii był otwarty dla wszystkich w związku z organizowanym przez Fundację A.R.T. i Fundację Legii – IV Festiwalem Rodziny. Przez cały dzień odwiedzający mogli korzystać
  z przygotowanych specjalnie atrakcji.Od godziny 9:00 uczestnicy Festiwalu całymi rodzinami odwiedzali nas przy Łazienkowskiej 3. W tym samym czasie na głównej płycie boiska odbyły się zajęcia Akademii Klasy Ekstra, w których udział wzięli zawodnicy Legia Soccer Schools z całej Polski. W treningach udział wzięli m.in. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, prezes Ekstraklasy S.A., Dariusz Marzec i Prezes Legii Warszawa – Dariusz Mioduski.Wszyscy uczestnicy Olimpiady Sportowej, którzy zdobyli wystarczającą ilość stempli otrzymali torby z upominkami od Biedronki. Na koniec zostały również rozlosowane nagrody główne. Tego dnia stadion Legii odwiedziło około 14 000 osób!Zobacz krótką video relację :Festiwal Rodziny w skrócie Lub pełny  Reportaż o Festiwalu Rodziny  A może chcesz obejrzeć zdjęcia
 7. Do poradni m@ilowej regularnie pisze do nas 40 osób. Wszystkie sprawy związane są z różnymi formami przemocy. Poradnia jest całorocznym projektem Fundacji.
 8. Działaniem całorocznym jest Klub A.R.T., w którym potrzebujący otrzymują bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną.
 9. Wolontariusze i współpracujący Trenerzy przeprowadzili w I półroczu 120 dni szkoleniowych  z zakresu umiejętności społecznych i zawodowych. Główne podziękowania za wspaniałą pracę i rewelacyjną jakość przeprowadzonych projektów kieruję głownie na ręce: Radka Wajlera, Izy Polichnowskiej, Agnieszki Toboty, Jakuba Garbackiego, Edyty Garbackiej
 10. W ramach letnich Kolonii Wolontariusze Fundacji A.R.T. organizowali wyjazd letni na zlecenie Caritas Diecezji Warszawsko- Praskiej dla 35 dzieci. Wyjazd był w lipcu w Piaskach/Krynica Morska.
 11. W ramach współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wawrze w 2017 roku rozpoczęliśmy współpracę w 2 projektach unijnych:

a) Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy i Fundacja A.R.T. od 1 września 2017r. do 28 lutego 2019r.  realizują projekt dofinansowywany z Funduszy Europejskich. Cel projektu „MAŁY KROK + ZMIANA = SUKCES NA RYNKU PRACY”: aktywizacja społeczno – zawodowa osób zamieszkałych w województwie mazowieckim, na terenie Dzielnicy Wawer, w wieku aktywności zawodowej – nieaktywnych lub  biernych zawodowo, bezrobotnych, z III profilem pomocy z UP, korzystających z PO PŻ, potrzebujących wsparcia by sprostać wymaganiom na rynku pracy, które są zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

b) Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy i Fundacja A.R.T.w okresie od 01 listopada 2017 r. do 30 kwietnia 2019 r. realizują projekt dofinansowywany z Funduszy Europejskich. Cel projektu „Czas dla Rodzin”: zwiększenie aktywności społeczno – zawodowej, przez objęcie kompleksowym wsparciem, działaniami aktywnej integracji o charakterze zawodowym, społecznym i edukacyjnym 10 osób z rodzin (9 kobiet i 1 mężczyzny). Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu rodzin wieloproblemowych i zapobieganie trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo- wychowawczych poprzez podniesienie ich poziomu wiedzy i umiejętności prawidłowego funkcjonowania, zminimalizowanie skutków pozostawania bez pracy przez przygotowanie do podjęcia zatrudnienia.

    12. Kampania „Powiedz o TYM komuś” realizowana była od 4- 31.12.2017 skierowana do osób doświadczających przemocy. Zadanie współfinansowane było ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

   13.  W terminie 1-3.12 w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej realizowano Miasteczko Mikołaja. W evencie wzięło udział 130 osób.

  14. Na zlecenie Miasta Marki Fundacja A.R.T. realizowała zadanie „Miasteczko Mikołaja” w SP na ul. Pomnikowej w Markach. W evencie wzięło udział 150 osób.

15. Poza działalnością finansowaną ze środków publicznych nasi Wolontariusze w okresie od października do grudnia 2017 roku udzielili 50 godzin wsparcia specjalistycznego: psychologicznego oraz pedagogicznego.

16. W ramach działalności Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej (6 dni w tygodniu, g. 10.00-18.00) w 2017 r. wsparcie uzyskało  ok. 1000 osób. Zajęcia: edukacyjne, artystyczne, relaksacyjno-ruchowe, muzyczne, wspomagające rozwój zainteresowań, kompetencji wychowawczych i rozwój psychomotoryczny, warsztaty rodzinne. Wydarzenia: Noc Muzeów; Praskie Anioły;  Koncerty, Fabryka Królika – Wielkanocne warsztaty; Miasteczko Mikołaja –rodzinne warsztaty, upominki dla dzieci, koncert, kolędy. Przestrzeń na wspólne spędzanie czasu: gry planszowe, ping-ponga, piłkarzyki, kącik zabaw, książki. 

 

Dziękujemy WAM WSZYSTKIM za obecność, za pomoc, za wsparcie,  za wsparcie finansowe, za wsparcie rzeczowe, za dobre słowo, za konstruktywną krytykę, za uśmiech, za wyrozumiałość, za bezinteresowną pomoc, za każdy dzień wspólnych projektów.

Do zobaczenia w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij