„Aktywny Senior to Zdrowy Senior”- piknik dla warszawskich Seniorów.

„Aktywny Senior to Zdrowy Senior”, to motto naszego pikniku i nasz apel! Zaprosiliśmy warszawskich seniorów do wyjścia z domu oraz wspólnego i aktywnego spędzenia czasu.  W dniu 26 czerwca zorganizowaliśmy Piknik dla Seniorów, który odbył się na boisku Filii Szkoły Podstawowej nr 258 przy ul. Namysłowskiej 1 – dziękujemy Dyrekcji za życzliwość 😊.

Piknik rozpoczęliśmy od wspólnego tańca w kręgu prowadzonego przez Prezeskę Fundacji Agnieszkę Tobotę. Następnie uczestnicy i uczestniczki, podzieleni na zespoły, wzięli udział w różnego rodzaju aktywnościach prozdrowotnych, które czekały na nich  na 6 stacjach/stanowiskach:

1️. Stacja Pierwsza Pomoc – pod okiem ratowników medycznych uczestnicy dowiedzieli się co robić w przypadku złego samopoczucia oraz ćwiczyli na fantomach udzielanie pierwszej pomocy.

2️. Stacja Zdrowe Odżywianie– przy rozmowie z dietetyczką o bilansowaniu posiłków i odżywianiu w upału, uczestnicy przygotowali i skosztowali  pyszny chłodnik na bazie maślanki

3️. Stacja Wspólny Taniec – stojąc lub siedząc na krzesłach uczestnicy rozluźnili ciało a następnie uczyli się prostych układów oraz relaksowali przy muzyce.

4. Stacja Konkurencji Ruchowych – ćwiczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej zwłaszcza gdy ćwiczenia dobrane są odpowiednio do wieku i możliwości uczestników. Trener Kamil Głuszek (Benefit Systems SA) oraz wolontariusze z #IKANOBANK sprawili, że ćwiczyli z zapałem wszyscy uczestnicy 😊.

5️. Stacja Bezpieczeństwo – dzięki Delegaturze Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Praga Północ oraz Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI, seniorzy dowiedzieli się jak dbać o bezpieczeństwo osobiste oraz chronić się przed wyłudzeniami i oszustwami.

6️. Stacja Strefa Porad: każdy uczestnik mógł zbadać wzrok i słuch, zmierzyć ciśnienie, poznać swój wiek metaboliczny robiąc analizę składu ciała oraz dowiedzieć się jak dbać o zdrowie stosując naturalne suplementy. Stacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy Geers Dobry Słuh, Fielmann Polska, Sylwia Lenartowicz, DuoLife , AdrenalTika za przygotowanie razem z nami tej stacji 😊

Dzięki zaangażowaniu naszych Partnerów w organizację Pikniku, uczestnicy otrzymali upominki. Podczas Pikniku uczestnicy mieli stały dostęp do wody, kawy i herbaty, nad ich zdrowiem czuwało również zabezpieczenie medyczne – karetka z ratownikami a Mariola Gawron wykonała piękne zdjęcia uczestników i realizatorów. Na koniec zjedliśmy pyszną  zupę pomidorową z makaronem –smakowała zupełnie jak u mamy lub u babci.

Piknik pokazał, że Aktywny Senior to rzeczywiście Zdrowy Senior – pomimo gorącego dnia wszyscy dotrwali do końca wydarzenia, z zaangażowaniem brali udział w aktywnościach i badaniach,  humor nam dopisywał i nikt z pomocy medycznej nie musiał korzystać 😊.

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Silver Stars #sztukadziałania”, współfinansowanego przez m.st. Warszawa

Zobacz Galerię z Pikniku- kliknij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij