ART DLA MŁODYCH SPORTOWCÓW – sport uczy pewności siebie

To hasło, któremu hołduje Radosław Kawęcki mistrz świata w pływaniu – 200 metrów stylem grzbietowym. Na pływackich mistrzostwach Polski w Olsztynie (13-16.06.2013) Radosław Kawęcki jako pierwszy wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Barcelonie.

Wymagany rezultat na 200 m stylem grzbietowym podopieczny Jacka Miciula osiągnął już w eliminacjach.

Wynik Kawęckiego to 1.57,71, czyli o 0,77 s lepiej od minimum wyznaczonego przez Polski Związek Pływacki. Zawodnik Korneru Zielona Góra kolejny raz pokazał, że w kraju nie ma sobie równych. Drugi czas eliminacji osiągnął Mateusz Wysoczyński, który był o ponad sześć sekund wolniejszy.

Pochodzącemu z Głogowa pływakowi w zdobyciu biletu do Barcelony nie przeszkodziła nawet kontuzja.

– Ma naderwane mięśnie uda i brzucha. Jest w trakcie rehabilitacji i dopiero od ubiegłego wtorku delikatnie pływa z użyciem nóg. Przez trzy tygodnie pływał tylko na rękach, a w stylu grzbietowym bardzo ważna jest koordynacja. Na szczęście nie uległa zbyt dużemu zaburzeniu – powiedział trener Jacek Miciul. MŚ w Barcelonie rozpoczną się 28 lipca i potrwają do 4 sierpnia.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Radkiem Kawęckim, który przez autorów portalu www.plywanie.pl został zatytułowany: „Można przezwyciężyć ból”

http://plywanie.pl/aktualnosci/item/wideo-radoslaw-kawecki-mozna-przezwyciezyc-bol

Przypominamy, że nasz Mistrz przekazał swoją koszulkę z autografem na AUKCJĘ CHARYTATYWNĄ dla Bartoszka Kowalskiego podopiecznego naszej Fundacji.

Bartosz Kowalski jest chory na wodogłowie wrodzone (stan po wszczepieniu zastawki komorowo-otrzewnej, plastyka przełyku pokarmowego – niedrożność, stan po plastyce przetoki przełykowo – tchawiczej, refluks żołądkowy), trzykrotne już rozszerzanie przełyku, operacja zamknięcia kości czaszki maj 2008, sierpień 2009 rewizja układu zastawkowego, padaczka; jest pod stałą opieką poradni: rehabilitacyjnej, neurologicznej, neurochirurgiczneji, audiologicznej i chirurgicznej.

Bartosz jest opóźniony psychoruchowo (nie chodzi samodzielnie), w związku z tym wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji. Szanse sprawności ruchowej są bardzo duże dzięki intensywnej rehabilitacji i masażom, zarówno w domu, jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych, oraz dzięki zakupowi specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Koszt jednego turnusu to kwota od 4000 zł do 6000zł (w zależności od ośrodka rehabilitacyjnego). Zalecane jest 6 turnusów w ciągu roku. Do tego oczywiście codzienna rehabilitacja 60 zł., masaże 50 zł., hipoterapia 50 zł. Zaleceniem jest, aby Bartosz odbywał 6 turnusów rehabilitacyjnych w roku: luty, kwiecień, czerwiec, sierpień, październik, grudzień. Każdy turnus to koszt 5000 PLN (słownie: pięć tysięcy złotych). Do chwili obecnej zebraliśmy dla Bartka 14.000 zł. Historia choroby Bartka oraz potwierdzenia przelewów na turnusy dostępne są do wglądu w dokumentacji Fundacji.

Poprzez turnusy rehabilitacyjne Bartosz Kowalski ma szansę być samodzielny.

Kontakt z biurem Fundacji: tel. Kom.: 88 555 2222

Szczegóły aukcji podamy niebawem na stronie https://fundacjaart.pl/o-projekcie/programy/programy-dla-dzieci/a-r-t-dla-mlodych-sportowcow

Foto: radoslaw-kawecki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij