Koszulka z autografem Radosława Kawęckiego na aukcji charytatywnej

To hasło, któremu hołduje Radosław Kawęcki mistrz świata w pływaniu – 200 metrów stylem grzbietowym. Nasz Mistrz przekazał swoją koszulkę z autografem na AUKCJĘ CHARYTATYWNĄ dla Bartoszka Kowalskiego podopiecznego naszej Fundacji.

Bartosz Kowalski jest chory na wodogłowie wrodzone (stan po wszczepieniu zastawki komorowo-otrzewnej, plastyka przełyku pokarmowego – niedrożność, stan po plastyce przetoki przełykowo – tchawiczej, refluks żołądkowy), trzykrotne już rozszerzanie przełyku, operacja zamknięcia kości czaszki maj 2008, sierpień 2009 rewizja układu zastawkowego, padaczka; jest pod stałą opieką poradni: rehabilitacyjnej, neurologicznej, neurochirurgiczneji, audiologicznej i chirurgicznej.

Bartosz jest opóźniony psychoruchowo (nie chodzi samodzielnie), w związku z tym wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji. Szanse sprawności ruchowej są bardzo duże dzięki intensywnej rehabilitacji i masażom, zarówno w domu, jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych, oraz dzięki zakupowi specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Koszt jednego turnusu to kwota od 4000 zł do 6000zł (w zależności od ośrodka rehabilitacyjnego). Zalecane jest 6 turnusów w ciągu roku. Do tego oczywiście codzienna rehabilitacja 60 zł., masaże 50 zł., hipoterapia 50 zł. Zaleceniem jest, aby Bartosz odbywał 6 turnusów rehabilitacyjnych w roku: luty, kwiecień, czerwiec, sierpień, październik, grudzień. Każdy turnus to koszt 5000 PLN (słownie: pięć tysięcy złotych). Do chwili obecnej zebraliśmy dla Bartka 14.000 zł. Historia choroby Bartka oraz potwierdzenia przelewów na turnusy dostępne są do wglądu w dokumentacji Fundacji.

Poprzez turnusy rehabilitacyjne Bartosz Kowalski ma szansę być samodzielny.

Kontakt z biurem Fundacji: tel. Kom.: 88 555 2222

Szczegóły aukcji podamy niebawem na stronie https://fundacjaart.pl/o-projekcie/programy/programy-dla-dzieci/a-r-t-dla-mlodych-sportowcow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij