Fundacja A.R.T. poleca „Przetrwać burzę” autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej

Życie nie zawsze układa się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Rodziny przechodzą różne kryzysy, rodzice nie potrafią się porozumieć. Czasami dochodzi do rozstania, które jest zawsze trudnym i bolesnym doświadczeniem dla całej rodziny.

Przetrwać burzę to praktyczna, konkretna i bardzo potrzebna książka, która pomoże zarówno dzieciom, jak i rodzicom (wychowawcom) odnaleźć się w nowej sytuacji. Odpowiada na wiele ważnych pytań:

  • Co się dzieje z dzieckiem w czasie rodzinnego konfliktu?
  • W jaki sposób próbuje ono sobie z nim radzić?
  • Czy dzieci mogą coś zrobić, by poczuć się lepiej?
  • Co powiedzieć dziecku o rozstaniu rodziców?
  • Jak pomóc mu przygotować się do nadchodzących zmian?
  • Jak wspierać i chronić najmłodszych?

 

Dr Elżbieta Zubrzycka – mgr biologii i psychologii, doktor nauk humanistycznych od 1986 roku. Ukończyła dwuletnie studium psychoterapii i liczne szkolenia w zakresie technik terapeutycznych. Pracowała jako terapeuta z rodzinami i dziećmi w poradni nerwic, wykładała psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, prowadziła badania naukowe. W 1990 roku założyła Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne i przez 25 lat była jego prezesem. Jest autorką 7 książek popularnonaukowych oraz ponad 30 publikacji dla dzieci i młodzieży. Wiele jej tytułów – ze względu na swój edukacyjny charakter – znalazło się na liście lektur szkolnych. Prowadzi liczne szkolenia, występuje w mediach. Ma trzech synów i gromadkę wnuków. Świetnie jeździ na nartach, lubi pływanie, spacery i długie rowerowe wycieczki

 

 

 

 

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne jest oficyną publikującą książki naukowe, popularnonaukowe i poradnikowe z zakresu nauk społecznych. Zajmujemy się przede wszystkim psychologią, ale mamy w swojej ofercie także książki z takich dziedzin, jak pedagogika, edukacja, socjologia, logopedia, antropologia, biznes i inne. Istniejemy od 1991 roku, co roku publikując około 150 nowości, wznowień i dodruków. Skupiamy wokół siebie grono niekwestionowanych autorytetów, naukowców i praktyków, którzy nie tylko piszą książki przez nas wydawane, ale także inspirują nas do wzmożonej pracy na polu społeczno-kulturowym, czego wyrazem są liczne kampanie społeczne, warsztaty i szkolenia przeprowadzane przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Zamknij