Bezpieczeństwo dzieci w mediach społecznościowych

Kolejna wrocławska edycja konferencji Social Media Day Poland. 6 marca 2014 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się 13 edycja konferencji z cyklu Social Media Day Poland. Tematem przewodnim spotkania będzie obecność dzieci w internecie i mediach społecznościowych.

Podczas „Social Media Day Poland: Kids!” poruszone zostaną kwestie związane z odpowiedzialnością za najmłodszych korzystających z internetu, a także wychowywaniem dzieci w dobie social media. Celem spotkania jest wywołanie dyskusji na temat obecności dzieci i młodzieży w sieci, a także znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak zarządzać dostępem do cyfrowych treści, jak znaleźć złoty środek pomiędzy tym, co chce dziecko, a na co pozwala dorosły. Spotkanie będzie doskonałą okazją do wzbogacenia swojej wiedzy o tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w sieci. Pokażemy dorosłym, w jaki sposób dzieci korzystają z internetu oraz jak chronić najmłodszych przed angażującym działaniem mediów społecznościowych – jak mądrze korzystać z sieci i uczyć dzieci samokontroli czasowej. Prelegenci poruszą także temat wpływu reklam na dzieci i młodzież oraz zarządzania komunikacją skierowaną do najmłodszych.

Bezpłatna konferencja adresowana jest do dorosłych – rodziców, wychowawców, pedagogów i pasjonatów mediów społecznościowych. Wśród prelegentów konferencji znajdą się liczni eksperci internetu i mediów społecznościowych, m.in. Gabrielle Cseh (Head of Public Policy for Central and Eastern Europe for Facebook), Andrzej Garapich (Prezes Polskiego Badania Internetu), Karolina Kanar-Kossobudzka (Fundacja Orange), Szymon Sikorski (Prezes Publicon). W gronie znamienitych patronów oraz partnerów najbliższej edycji konferencji znaleźli się m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Rzecznik Praw Dziecka, Prezydent Wrocławia, Wrocław 2016, Polskie Badania Internetu, Fundacja Orange, Polskie Centrum Programu saferinternet.pl.

Zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci w internecie i mediach społecznościowych oraz edukacja dorosłych i rodziców na tematy związane z ochroną dzieci przed czyhającym niebezpieczeństwem i przemocą w sieci to temat, o którym należy mówić głośno. Spotkanie będzie miało charakter edukacyjny – zależy nam na tym, by zaszczepić w rodzicach i nauczycielach poczucie odpowiedzialności za dzieci korzystające z internetu, by zwrócić ich uwagę na najmłodszych, którzy często bez żadnej kontroli korzystają z zasobów sieci. Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich pasjonatów social media, ale także rodziców, wychowawców i wszystkich tych, których interesuje nietypowe spojrzenie na zagadnienia social media – zapowiada Szymon Sikorski, pomysłodawca konferencji.

Social Media Day Poland: Kids! to nie tylko konferencja dla dorosłych, ale także aktywności dla dzieci. W godzinach porannych zorganizowane zostaną warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się m.in. jak unikać zagrożeń w sieci, dlaczego to takie ważne, aby chronić swoją prywatność w internecie, jak działają media społecznościowe oraz jak rozpocząć przygodę z blogowaniem. Pamiętajmy, że nie tylko od rodziców i pedagogów zależy, w jaki sposób dzieci będą korzystały ze zdobyczy techniki, ale także od nich samych. Nauczmy je, aby robiły to mądrze – dodaje Szymon Sikorski.

Informacja o programie warsztatów oraz zapisach zostanie podana wkrótce na stronie www.socialmediaday.pl oraz na fan page’u: facebook.com/smdaypoland

***

Konferencja Social Media Day Poland: Kids!

Kiedy: 6 marca 2014, godz. 17:00
Gdzie: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (sala Unii Europejskiej 1D w budynku D)

Wstęp bezpłatny

PROGRAM KONFERENCJI:

17:00 – 17:05 Rozpoczęcie konferencji, przedstawienie idei spotkania.

Część I: Dziecko bezpieczne w sieci?

17:05 – 17:25

Social Media dla dzieci, dlaczego to ważne?

Szymon Sikorski (Publicon)

17:25 – 17:45

Wpływ reklamy na najmłodszych.

Andrzej Garapich (Polskie Badania Internetu)

17:45 – 18:05

Bezpieczeństwo na Facebooku

Gabrielle Cseh (Head of Public Policy for Central and Eastern Europe for Facebook)

18:05 – 18:25

Edukacyjny wpływ nowych technologii. O czym pamiętać przy tworzeniu contentu dla dzieci?

Ula Młodnicka-Kornaś (Ciufcia.pl)

18:25 – 18:40

Przerwa

Część II: Wykorzystanie internetu do edukacji i niesienia pomocy

18:40 – 19:00

Family banking – czyli jak bank zachęca rodziców do bankowania z dziećmi w internecie.

Michał Macierzyński i Łukasz Kuc (PKO BP)

19:00 – 19:20

Tak jak Bolek i Lulek…? Kwadrans na niewinną bajkę.

Agnieszka Zaskórska (Lulek.tv)

19:20 – 19:40

Wykorzystanie social media do niesienia pomocy dla chorego dziecka.

Dominik Lewiński (Uniwersytet Wrocławski)

19:40 – 20:00

Krótka historia grywalizacji społecznej.

Karolina Kanar-Kossobudzka (Fundacja Orange)

20:00 – 20:20

„Chrońmy dzieci przed pornobiznesem” – podsumowanie kampanii.

Lesław Sierocki (Stowarzyszenie Twoja Sprawa)

20:20 – 21:00

Panel Dyskusyjny pt. Bezpieczeństwo dzieci w social media.

Uczestnicy: Szymon Sikorski (Publicon), Andrzej Garapich (PBI), Marcin Świejkowski (kampaniespoleczne.pl), Celina Szumkowska (Uniwersytet Dzieci).

21:00

Zakończenie konferencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij