„Bezpieczny powrót do szkoły”-podsumowanie

Warsztaty:”Bezpieczny powrót do szkoły” odbyły się w terminach:07.09, oraz 4.09 b.r.

Uczestniczyło w nim łącznie 31 dzieci.

Nadrzędnym celem spotkań było zrozumienie zasad bezpieczeństwa w każdej sytuacji, zarówno w szkole, na podwórku, ale również w domu.

 

Instruktorzy UKM uczyli dzieci, jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa, dbałość o ciało i jego kondycję, wzbogacanie możliwości umysłowych, budowanie silnego charakteru i pozytywne nastawienie. Zwracali uwagę na wyznaczanie zadań, strategii motywacji, sposobów radzenia sobie ze stresem w szkole, przełamywania wstydu i budowania poczucia własnej wartości.

Instruktorzy Pierwszej Pomocy przekazali  dzieciom: że kluczowym elementem w ratownictwie jest BEZPIECZEŃSTWO. Ratownicy kładli ogromny nacisk na rozpoznawanie zagrożeń i unikanie sytuacji niebezpiecznych. Kolejnym elementem szkolenia było prawidłowe wzywanie pomocy. Nauka numerów alarmowych i właściwej rozmowy z dyspozytorem. Edukacja w zakresie ważności numerów alarmowych i podkreślenie, że nie służą one do zabawy. Następnie młodzi kursanci posiedli umiejętności z zakresu oceny przytomności, oddechu i resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ostatnim ćwiczonym elementem było układanie nieprzytomnej osoby w pozycji bezpiecznej.

Organizatorzy: Krav Maga Academy, Fundacja.A.R.T, www.aszmed.pl

Patronat: PORTAL WWW.MANAGERNAOBCASACH.PL; Dzielnica Targówek

Zdjęcia: Daria Pawęda

Galeria zdjęć ze spotkań dostępna jest pod linkiem: http://festiwalrodziny.pl/bezpieczny-powrot-do-szkoly-relacja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij