Brak tolerancji dla tych, którzy wykorzystują zaufanie

Zdrada jest zawsze niezwykle traumatycznym wydarzeniem w życiu każdego człowieka, ponieważ dotyka bardzo intymnych sfer życia prywatnego. Jest naruszeniem podstawowego filaru związku, którym jest zaufanie do partnera. Jak zatem postępować, aby minimalizować niebezpieczeństwo nadużycia zaufania ze strony partnera?

Niewątpliwie, nie można pozwolić na tolerowanie takiego zachowania. Przymykanie oczu na drobne grzeszki, jednorazowe „skoki w bok”, czy drobne, ale wydawałoby się nieszkodliwe romanse któregoś z partnerów, to sygnał zgody na brak szacunku i ignorowanie własnych potrzeb.

Wszelkiego rodzaju zdrady czy romanse partnera – od niewinnych całusów, po wielomiesięczne dzielenie życia na dwa domy, powodują obniżenie poczucia własnej wartości w przypadku zdradzanego partnera.

Jak zdradzają mężczyźni

Mężczyźni, jak pokazały najnowsze badania przeprowadzone na Texas Agricultural and Mechanical University, z punktu widzenia biologicznego są bardziej wrażliwi na bodźce seksualne (http://kobieta.wp.pl/kat,26325,title,Dlaczego-faceci-zdradzaja-To-nie-ich-wina,wid,15937787,wiadomosc.html) i jednocześnie dążą do przekazywania materiału genetycznego jak największej liczbie kobiet. Dlatego znacznie częściej miewają przysłowiowe „skoki w bok”, nie angażując się emocjonalnie i nie dążąc do zmiany stałej partnerki.

Jak zdradzają kobiety

Kobiety natomiast rozpoczynają życie seksualne z innym partnerem znacznie częściej angażując się emocjonalnie, przez co wizualizują powstawanie i funkcjonowanie nowego związku, jednocześnie porzucając bez sentymentów relację z byłym partnerem. Oczywiście panie także coraz częściej dążą do zaspakajania wyłącznie własnych potrzeb natury seksualnej, jednakże ta zależność jest mniejsza, niż w przypadku mężczyzn.

Jak zabezpieczyć swoje interesy

Nadużycie zaufania w związku – jakim jest zdrada lub romans, może prowadzić do rozluźnienia wspólnych więzów i w konsekwencji do rozpadu partnerstwa lub małżeństwa. W takich okolicznościach, szczególnie poszkodowana strona musi liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami w postaci odcięcia od korzystania ze wspólnych środków finansowych, mieszkania czy innych dóbr materialnych, nie mówiąc już o poniesionych stratach moralnych i emocjonalnych. Dlatego, jeśli zauważymy niepokojące symptomy rozluźnienia więzów w związku, warto jest się bliżej przyjrzeć ich przyczynom, ponieważ u ich podstawy może właśnie leżeć zdrada.

Warto wówczas postarać się o uzyskanie wiarygodnych dowodów na to, czy partner jest lojalny. Takie informacje z pewnością może nam dostarczyć profesjonalne biuro detektywistyczne –na przykład Detektyw24, które prowadzi podobne dochodzenia na terenie całej Polski, Europy, a nawet w Afryce. Taka firma pomoże nie tylko uzyskać sprawdzoną informację, ale także umożliwi posiadanie wiarygodnych dokumentów, które będą mogły stanowić ewentualny dowód w procesie sądowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *