Dołącz do Bohaterów- wesprzyj Seniorów!

#zostańbohaterem

Znacie pewnie to popularne powiedzenie, że „starość się Panu Bogu nie udała”. Czy na pewno jemu?


😍Od ponad 5 lat prowadzimy zajęcia, warsztaty, spotkania dla Seniorów: edukacyjne, pomocowe, ruchowe, relaksacyjne, muzyczne, manualne i wiele innych.

😍Spotykamy się, wychodzimy, rozmawiamy i spędzamy wspólnie czas. Przychodzą do nas osoby o różnym stopniu sprawności, różnych zainteresowaniach, oczekiwaniach i wykształceniu, o różnej sytuacji ekonomicznej, rodzinnej, zdrowotnej, emocjonalnej.

❤❤❤ Wszystkich łączy jedno – potrzeba bycia z drugim człowiekiem. To nie starość, czyli umowna granica wiekowa, mówi o tym, jak się czujemy i fizycznie i psychicznie ale poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie bycia kochanym i potrzebnym innym ludziom.

❤❤❤ To drugi człowiek jest Bohaterem dla seniora, któremu okazuje miłość i zrozumienie, Bohaterem, który zrezygnuje z własnych spraw i przyjemności aby zaopiekować się mniej sprawnym dziadkiem, babcią, ojcem czy matką nie dając im wpaść w otchłań samotności i smutku.

„A najlepsze miejsce i ratunek dla starego–to poleżeć, sobie poczytać–pomyśleć o dobrych ludziach i o tym, że lepiej będzie na świecie i ludzie będą lepsi. Nikt nie będzie nikomu zabierał, nikt bić nie będzie i nie będzie nikt nikomu dokuczał.” Tak pisał ponad 80 lat temu Janusz Korczak a my chcemy spełnić te marzenia o lepszym dla starszych osób świecie. ❤❤❤

🔍🔍🔍Szukamy Bohaterów czyli Odważnych Ludzi o Dobrym Sercu, którym los Seniorów nie jest obojętny. Bohaterów, którzy poświęcą czas, zasoby, otworzą serca dla osób starszych, aby nie marzyły jak w powyższym cytacie, że świat i ludzie będą lepsi tylko doświadczyli tej dobroci, międzypokoleniowej solidarności i wsparcia. 🦸‍♂️🦸‍♂️🦸‍♂️Bohaterów, którzy pokażą światu, że senior to cenny zasób a nie balast i wniosą energię do życia osób starszych. Szczęśliwy Senior to sprawny i aktywny Senior.

Dołącz do nas, stań się Bohaterem, który daje osobom starszym:

• radość życia, poczucie sprawczości i własnej wartości

• nadzieję na zmianę swojej sytuacji,

• pomoc psychologiczną i prawną dla nich i ich rodzin

• możliwość rozwoju ich pasji, wspólnych spotkań i aktywnego spędzenia czasu z innymi seniorami i pokoleniami

• wiedzę i umiejętności ułatwiające im radzenie sobie z trudnościami i zachowanie sprawności psychofizycznej

W jubileuszowym roku 15-lecia Fundacji A.R.T. planujemy działania wspierające integrację międzypokoleniową (bo każdy kiedyś będzie Seniorem), pokazujące pozytywne oblicze starzenia się oraz Seniorów – ludzi pełnych poczucia humoru, zasobu wiedzy i umiejętności, mających prawo do tego, aby żyć pełnią życia.

………………………………………………………………………………………………….

🔽
🔽
🔽

Koszt Jubileuszu 719.000 PLN

Środki Pozyskane: (Dotacje, Darowizny, Zbiórki Publiczne, Środki z 1,5%) 325.000 PLN

Brakujące Środki 393.650 PLN

Dołącz do grona Bohaterów Fundacji A.R.T.

Teraz to Ty możesz wesprzeć działania dla osób doświadczających przemocy – podopiecznych Fundacji A.R.T.

Twoje, 20, 50 lub 75 zł pozwoli pomagać cały czas.

#podajdalej

Budujcie z nami dobro!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij