#pociagdoprofilaktyki nieustannie odwiedza nowe miejsca z nowymi pomysłami.
Już niebawem razem z fantastycznymi specjalistami udamy się do Młodzieży klas 8. Konferencja „Powiedz o tym komuś” w tym roku ma formułę objazdową.
Samopoczucie psychiczne dzieci i młodzieży nie jest najlepsze. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka w 2021 r. wynika, że ok. 14% uczniów w Polsce wymaga interwencji związanej z ich funkcjonowaniem psychicznym. Badania FDDS, przeprowadzone w 2020 r. pokazują, że aż jedna trzecia młodzieży w wieku 11–17 lat negatywnie oceniła swoje zadowolenie z życia.
Pandemia miała znaczący wpływ na samopoczucie dzieci. Z naszych doświadczeń ze współpracy ze szkołami, pracy z dziećmi i młodzieżą wynika, że coraz częściej odczuwają rozdrażnienie, złość, smutek, zniechęcenie. Coraz częściej i coraz więcej rzeczy ich denerwuje powodując irytację, agresję a nawet przemoc. Spędzają coraz więcej czasu w necie. Nie chcą, może nie potrafią, a często nie mają z komu powiedzieć o TYM co ich boli, denerwuje czy przeraża.
Postanowiliśmy zatem porozmawiać i popracować bezpośrednio z młodzieżą nad sprawami dla nich ważnymi i poważnymi oraz nad ich odwagą i motywacją do rozmawiania o tym czego doświadczają.
Służyć temu będzie konferencja „Powiedz o TYM komuś”
adresowana do uczniów klas ósmych.
Spotkamy się z młodzieżą w miejscu, w którym spędzają znaczną część życia czyli w szkole. Nie będzie długich prelekcji tylko praca warsztatowa i interaktywny wykład na podsumowanie konferencji.
Harmonogram konferencji:
10:00 -10:30 Przywitanie uczestników, kilka słów o konferencji, podział na 5 grup warsztatowych. W każdej klasie uczniowie odliczą do 5. Pomieszamy uczniów klas Ósmych, aby pracowali w szerszym gronie niż ich własna klasa.
10:30 – 12:30 Warsztaty w 5 salach ze specjalistami:
- Inny Nie znaczy winny – artysta bez rąk i mówca motywacyjny Mariusz Kędzierski
- Patostreaming czyli o jawnych i ukrytych zagrożeniach związanych ze zjawiskiem patostreamingu oraz mowy nienawiści. – Terapeuta Wojciech Pokój
- Jak korzystać z internetu – prof. Jacek Pyżalski
- Historia jednej znajomości- czym jest a czym nie jest przemoc – prezes Fundacji A.R.T. Agnieszka Tobota
- Witaj w domu- doświadczenia własne – Przemysław Szymański Obywatel MC
12:30 – 12:50 przerwa
12:50 – 14:00 Interaktywny mini- wykład i podsumowanie pracy w grupach „O czym ważnym, poważnym i odważnym powiesz komuś?”
Odwiedzimy wszystkie 8 klasy w dwóch szkołach:
1.06 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach
5.06 Szkoła Podstawowa nr 258 im. gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie
Konferencje współfinansowane w ramach projektu: „Powiedz o tym komuś” #sztukażycia z budżetu Województwa Mazowieckiego Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Miasto MarkiOśrodek Pomocy Społecznej w Markach
Patronaty Honorowe:
Rzecznik Praw Obywatelskich dr hab. Marcin Wiącek Rzecznik Praw Obywatelskich i jego spotkania regionalne
Prezydent Miasto Stołeczne Warszawa Pan Rafał Trzaskowski
Pan Jacek Jeżewski – Burmistrz Dzielnicy Praga-PółnocUrząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
Patronat:
Młodzieżowa Rada Dzielnicy Praga-Północ
Konferencje wpisują się w obchody 15 lecia Fundacji A.R.t. o których możecie przeczytać więcej wchodząc na link: https://fundacjaart.pl/obchody-jubileuszu-15-lecia…/
………………………………………………………………………………………………….
Koszt Jubileuszu:
719.000 PLN
Środki Pozyskane: (Dotacje, Darowizny, Zbiórki Publiczne, Środki z 1,5%)
325.000 PLN
Brakujące Środki:
393.650 PLN
Dołącz do grona Bohaterów Fundacji A.R.T.
Teraz to Ty możesz wesprzeć działania dla osób doświadczających przemocy – podopiecznych Fundacji A.R.T. Twoje, 20, 50 lub 75 zł pozwoli pomagać cały czas.
Budujcie z nami dobro!
#podajdalej