Festiwal „Warszawo Lśnij” a działania Fundacji

Co Państwa skłoniło aby zorganizować festiwal Warszawo lśnij?

Wolontariusz, który sprawnie napisał wniosekJ A tak poważnie Fundacja chciała pokazać swoją „ekologiczną twarz”.

Jaka idea przyświeca festiwalowi Warszawo lśnij? Fundacja w głównych celach statutowych ma działania związane z przemocą…

Ideą jest oczywiście wzrost świadomości ekologicznej. Dla Fundacji to przede wszystkim doskonała okazja przyciągnięcia młodych ludzi, zaangażowania w projekt, wskazania form spędzenia wolnego czasu, a także zaangażowanie społeczne. Podczas spotkań, warsztatów będą przygotowywane np.: ozdoby świąteczne, które chcielibyśmy przekazywać dzieciom z okolic Wileńskiej, które są związane z naszą Fundacją. Dodatkowo dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania oprócz wiedzy Licealiści będą mogli poznać ofertę studiów tejże uczelni. Każde działanie chcemy wykorzystać jak najefektywniej.

Do kogo skierowana jest Państwa projekt?

Projekt skierowany jest do Uczniów warszawskich szkół: podstawowych, gimnazjów i liceów.

Proszę powiedzieć czym Państwa festiwal różni się od innych akcji pro ekologicznych?

Odpowiem trochę przewrotnie, nie chodziło nam aby się wyróżnić, a raczej pogłębić wiedzę. Jak otrzymujemy ją z jednego miejsca, ona szybko ucieka. Natomiast jak kilka organizacji, uczelni zrobi „zmasowany atak” to z pewnością cokolwiek zostanie w młodej głowie i na to liczymy.

Jakie elementy wpłynęły na to, że to Państwa Fundacja wygrała konkurs o realizację projektu Warszawo lśnij?

To pytanie należałoby zadać pracownikom Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Ja uważam, że pomysł jest po prostu świetny.

Odpowiada: Agnieszka Tobota, Prezes Fundacji A.R.T.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij