„Razem budujemy dobro” z Fundacją AUCHAN

Projekt „Razem budujemy dobro” wspiera dzieci i młodzież w rozwoju umiejętności społecznych i postaw prozdrowotnych. Wspólnie dbamy o zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne dzieci i młodzieży. Zdrowy styl życia to przede wszystkim samoświadomość, czyli rozumienie zasad funkcjonowania organizmu, prowadzenie aktywnego trybu życia, odpowiednia dieta, poczucie wartości. Kształtowany jest od najmłodszych lat poprzez socjalizację, edukację, powielanie wzorców rodzinnych. Dlatego tak ważny jest to projekt i podejmowanie w nim działań prozdrowotnych.

Prowadzenie warsztatów profilaktyki prozdrowotnej

Warsztaty dotyczące zasad zdrowego żywienia oraz jego wpływu, w połączeniu z ruchem i brakiem używek, na samopoczucie. Podczas angażujących warsztatów dzieci, młodzież w wieku 5-18 lat, wolontariusze sklepu Auchan wspólnie będą przygotowywać zdrowe, proste posiłki przy korzystaniu z marek Auchan oraz produktów Pewni Dobrego. Młodzi uczestnicy posmakują i zobaczą, że wspólne działania w kuchni mogą być smaczne, proste, zabawne, ciekawe. Wspólny posiłek na koniec zajęć pełni funkcję społeczną: budowanie relacji poprzez wspólne działanie, oraz edukacyjna – omówienie jak prawidłowe żywienie wpływa na samopoczucie, energię, koncentrację, sprawność. Warsztaty to szansa dla dzieci i młodzieży kształtowania postaw i nawyków, których niestety w ich własnym środowisku nikt im nie pokaże.

Zapisy na warsztaty- wejdź w link

Prowadzenie warsztatów rozwoju kompetencji społecznych dzieci i młodzieży.

Zadbanie o „zdrowego ducha” jest równie ważne, jak dbanie o zdrowie fizyczne. Umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami czy przemocą, wzmocnienie poczucia własnej wartości i komunikowanie się z innymi to podstawowe umiejętności, których wzmocnienia/rozwinięcia potrzebują praskie dzieciaki. To szansa wyjścia z dziedziczonych z pokolenia na pokolenie obciążeń.

Zapisy na warsztaty- wejdź w link

Warsztaty w ramach projektu „Razem budujemy dobro” dofinansowanego przez Fundację AUCHAN.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Jezeli i Twoja firma chciałaby wesprzeć naszych Potrzebujących, zadzwońcie do nas i wspolnie znajdziemy najlepsze rozwiazanie.

#razemmamymoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij