Galeria Wileńska przedłuża Dzień Dziecka!

Tradycyjnie Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca, lecz Galeria Wileńska postanowiła przedłużyć świętowanie aż do piątku 3 czerwca. Wtedy to w centrum handlowym odbędą się warsztaty przeprowadzone przez animatorki z Fundacji A.R.T., podczas których dzieci będą robić breloczki, broszki czy malować ekotorby. Zajęcia odbędą się od 15.00 do 19.00.

— Zapraszam do udziału w warsztatach wszystkie dzieci! Zależy nam na tym, by aktywizować praską społeczność i zachęcać do wspólnego spędzania czasu. Zajęcia prowadzone będą przez polsko- i ukraińskojęzycznych animatorów, wolontariuszy oraz pracowników Fundacji A.R.T. Dzieci będą mogły zabrać do domu zrobione przez siebie rzeczy. Ponadto dla uczestników wspólnie z Fundacją przygotowaliśmy drobne upominki — mówi Marta Chojnacka, dyrektor centrum handlowego Galeria Wileńska.

W piątek 3 czerwca na poziomie +1 Galerii Wileńskiej niedaleko sklepu Pepco rozstawiona zostanie strefa warsztatowa. Dzieci, które odwiedzą centrum handlowe tego dnia, będą mogły skorzystać z artystycznych aktywności. Animatorki i wolontariusze z działającej na Pradze-Północ Fundacji A.R.T przygotowali dla najmłodszych szereg atrakcji:

  • robienie maskotek-myszek do breloczków
  • robienie broszek lub ozdobnych zapinek do włosów
  • malowanie ekotoreb specjalnymi flamastrami
  • przygotowywanie ozdobnych kartek

— Dzień Dziecka to wspaniałe święto! Z jednej strony uwielbiane przez wszystkie dzieci, a z drugiej to możliwość dla rodziców, aby, jak mówimy w Fundacji A.R.T., „pobyć dzieckiem z własnym dzieckiem”. To znaczy:  radośnie i wspólnie spędzić z nim CZAS przy tym, co dziecko lubi najbardziej i uwolnić własną, dziecięcą radość — mówi Agnieszka Tobota, prezes Fundacji A.R.T. —W naszej Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej rodziny mogą wspólnie spędzić czas w kąciku zabaw, przy grach planszowych i puzzlach oraz na rodzinnych warsztatach: kulinarnych, kinowych, edukacyjnych. Z okazji Dnia Dziecka, wspólnie z Galerią Wileńską, przygotowaliśmy kreatywne  warsztaty i upominki dla dzieci, które tego dnia odwiedzą z rodzicami centrum handlowe — dodaje.

3 czerwca w Galerii Wileńskiej wolontariusze będą także kwestować na rzecz działalności Fundacji A.R.T., która od 2008 roku pomaga osobom doświadczającym przemocy. Wspiera dzieci, młodzież, rodziny, seniorów w zmianie swojej sytuacji życiowej poprzez edukację, integrację, rozwijanie zainteresowań i kompetencji. Fundacja oferuje dostęp do wsparcia specjalistów: psychologa, psychologa dziecięcego, pedagoga, terapeuty, prawnika.

Z inicjatywy Fundacji A.R.T powstały: Rodzinna Klubokawiarnia Praska i Praskie Centrum Rozwoju Społecznego, które są miejscem zajęć edukacyjnych i bezpłatnych konsultacji z profesjonalistami, a jednocześnie miejscem spotkań i wspólnej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij