Gra „Rodzinni Piraci” jedną z atrakcji III Festiwalu Rodziny

Gra „Rodzinni Piraci”

gZabawa to coś, co dzieci rozumieją najlepiej. Gra „Rodzinni Piraci” powstała z myślą o najmłodszych. Wcześniej robiliśmy takie rzeczy dla dorosłych, bo na co dzień projektujemy gry i wdrażamy je w biznesie. Tym razem wyzwanie było większe, bo dzieci nie wybaczają ;).

„Rodzinni Piraci” to gra wzmacniająca dobre nawyki dla całej rodziny. Dostajecie grę (planszę, naklejki, instrukcję) + wsparcie we wdrażaniu i odpowiadania na nieoczekiwanie sytuacje. Oczekiwanie i nieoczekiwanie :)

Autor o grze:

Zawsze przynoszę pracę do domu… Tym razem postanowiłem przełożyć na grunt rodzinny to, co robię na co dzień. Zamiast projektować kolejnej gry uczącej jak zarządzać dla managerów, stworzyłem sposób na uatrakcyjnienie obowiązków domowych i wyzwań. Rodzicom powinno się to spodobać :).

Grywalizacja zamiast stresu

Jak każdy rodzic zmagam się z prozaicznymi problemami w stylu: Jak nakłonić dzieci do sprzątania, żeby nie musieć o tym przypominać? Przy okazji jak nauczyć je obowiązkowości? Jak przekazać takie wartości, że liczy się systematyczna praca i odłożenie nagrody na później to ważna umiejętność? Jednocześnie trzeba to zrobić tak, żeby za dużo za to nie zapłacić twardą walutą ;).

W 100% wyzwanie, do którego można zastosować metody grywalizacji. Tym sposobem powstała gra „Rodzinni Piraci”. W przypływie natchnienia stworzyłem koncept, zmontowałem planszę i zasady. I wdrożyłem w życie.

Jakie jest wyzwanie?

Sprzątanie to nie jest czynność, która budzi entuzjazm. Zawsze musiałem o tym przypominać i nic to nie dawało, bo trzeba było co wieczór to powtarzać. To prowadzi prędzej czy później do utraty cierpliwości. Nie ten kierunek. Cel jest prosty: sprawić, żeby dzieci sprzątały bez przypominania.

Historia za grą?

Wieczorem, do naszego domu przychodzi Kapitan Hak. I przeszukuje dom w poszukiwaniu złotych monet, które są ukryte w bałaganie. Można pozwolić mu je znaleźć lub samemu posprzątać, a tym samym znaleźć monety. I tyle :). Moje dzieci są wkręcone w temat Piratów, więc poszło szybko. A że scenariusz jest naciągany? Rany boskie, na podstawie tego nakręcili bodajże 4 części Piratów z Karabiów, więc się nie wstydzę :D.

Pomysłodawca gry:

logo_color_bez_tlaLeadership Center jest firmą treningowo-doradczą działającą od 2008 roku. Specjalizuje się w programach rozwojowych z zakresu zarządzania projektami wykorzystującymi gry symulacyjne. Prowadzi szkolenia, wdraża metodyki zarządzania projektami oraz wspiera rozwój pracowników treningami przygotowywanymi na zamówienie.

Działa zgodnie z zasadą Evidence Based, czyli oparciu rozwiązań na sprawdzonych metodykach i standardach międzynarodowych organizacji. W zakresie zarządzania projektami jest to – Project Mangement Institute(PMI®) oraz APM Group (PRINCE2®) oraz SCRUM. Ponieważ metodyki wdrażają ludzie bardzo duży nacisk kładzie na budowanie zespołów, korzystając z najlepszych praktyk International Coaching Community (ICC) oraz metod badania typów osobowości Myers-Briggs Type Indicator (MBTI).

W podejściu Leadership Center najważniejsze są zasady takie jak :

·         Wartość – robimy tylko rzeczy, które mają sens i które długoterminowo wzmocnią Twoją firmę.

·         Relacje – biznes to przede wszystkim ludzie, pracując z Tobą stajemy się członkiem Twojego zespołu i gramy na Twój sukces.

·         Harmonia – równowaga i dbanie o work-life balance.

·         Wyzwania – lubimy robić nowe rzeczy, których nikt wcześniej nie robił.

·         Rozwój – uczymy się cały czas po to, żebyś mógł korzystać z tej wiedzy.

Więcej informacji na  http://leadership-center.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij