Jesteś wiele wART- podsumowanie czerwiec 2017

W czerwcu w ramach projektu „Jesteś wiele wART” w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej przy ul. Dąbrowszczaków 8 również wiele się działo. 

 

Rodzice z małymi dziećmi brali udział w rodzinnych warsztatach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Mogli pogłębić relacje z dzieckiem, poznać jego potrzeby, przeżyć przyjemne doznania i pozytywne emocje, być naturalnym w swoim zachowaniu przy jednoczesnym świadomym kontrolowaniu swoich zachowań W warsztatach wzięło udział 4 rodziców i 4 dzieci.

 

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym kontynuowały poznawanie emocji i sposobu ich wyrażania podczas zajęć „Przyjaciele Zippiego”. Nieco były zawiedzione  brakiem towarzystwa żywych patyczaków, ale prowadząca obiecała 13 uczestnikom, że od sierpnia patyczaki będą znowu obecne na zajęciach.

 

Dzieci – już od chwili poczęcia J – brały  udział w „Gordonkach” – zajęcia umuzykalniające prowadzone wg teorii E. E. Gordona.  Zajęcia pokazały, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Kształcenie języka muzycznego ma bowiem związek ze słuchaniem, gestykulowaniem, mową,  a nawet czytaniem i pisaniem. W zajęciach czerwcowych uczestniczyło łącznie 20 dzieci i 4 rodziców.

 

Rodziców zaprosiliśmy na interaktywne warsztaty „Pochwały mają moc”. Pochwały i zachęty pomagają dziecku w kształtowaniu samooceny, dodają wiary we własne możliwości, pomagają lepiej radzić sobie z problemami, dają poczucie bezpieczeństwa. Ważne zwłaszcza w rodzinach przeżywających trudności aby pamiętać o wzmacnianiu swoich dzieci. Po mini-wykładzie i prezentacji rodzice mieli możliwość rozmowy z prowadzącym – terapeutą ds. rozwoju, coachem, trenerem i wykładowcą w jednym. W wykładzie uczestniczyło 10 rodziców. W tym samym czasie młodzież w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego ( 9 osób) obejrzała film edukacyjny „Życie pod murem” o ogromnej potrzebie miłości, pogoni za lepszym życiem, lękiem które prowadzić mogą do uzależnienia.

 

Grupa Wsparcia dla osób, które borykają z problemem uzależnienia lub współ-uzależnienia spotkała się 4 razy i uczestniczyło w tych spotkaniach 18 osób.

 

W maju pani psycholog udzieliła 9 godzin konsultacji indywidualnych.  Rodzice skorzystali również z 10,5 godziny coachingu wychowawczego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij