Konferencja „Przemoc to nie zabawa – porozmawiajmy o przemocy wobec dzieci”

W dniu 30 listopada, w pałacyku Konopackiego w Warszawie, zorganizowaliśmy spotkanie „Przemoc to nie zabawa – porozmawiajmy o przemocy wobec dzieci”. Spotkanie adresowane było do osób, specjalistów, instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele instytucji publicznych, samorządowych i oświatowych oraz organizacji pozarządowych, a także specjaliści z obszaru pracy z osobami, szczególnie z dziećmi, doznającymi przemocy.
W Polsce wskutek doświadczenia przemocy w rodzinie ginie rocznie kilkadziesiąt dzieci. Skala, częstotliwość zjawiska niestety wzrasta. Celem spotkania było omówienie rosnącej skali przemocy wobec dzieci oraz jej przyczyn. Wspólnie ze specjalistami szukaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące działań służb, reakcji świadków, adekwatności udzielanej pomocy, stereotypów dotyczących przemocy w rodzinie. Podczas dwugodzinnego spotkania odbył się panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych prelegentów:
1. Sędzia Anna Maria Wesołowska – od lat działa na rzecz popularyzacji edukacji prawnej wśród dorosłych i dzieci.
2. Maja Kuźmicz – od stycznia 2023 Kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy, psycholożka, trenerka, certyfikowana specjalistka w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie i superwizorka Niebieska Linia IPZ
3. Aleksandra Szewera – Nalewajek- wieloletnia Przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Kuratorów Sądowych, kurator zaangażowany w pomoc dzieciom i ich rodzinom.
4. Rafał Kaczmarczyk – Reżyser filmowy i pisarz. Absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wydział reżyserii. Twórca spotu fundacji „Przemoc to nie zabawa”.
Panel poprowadziła prezes Fundacji A.R.T. Agnieszka Tobota.
Matronat nad spotkaniem objęło Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytut Psychologii Zdrowia.
Dziękujemy za uczestnictwo i wiele ważnych pytań.

Projekt sfinansowany w ramach projektu „ „Przemoc to nie zabawa”- porozmawiajmy o przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci” sfinansowanego przez m.st. Warszawa Miasto Stołeczne Warszawa

Cała galerię można znaleźć na naszej stronie internetowej pod linkiem:
https://fundacjaart.pl/?post_type=galeria&p=21770&preview=true

Konferencja odbyła się w Pałacyk Konopackiego

#Koncerencja #Przeciwprzemocy #FundacjaART #NiebieskaLinia #PałacykKonopackiego #Aktywizujemy #Ratujemy #Tworzymy #stoprzemocy #razembudujemydobro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij