Mądry prezent na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to, obok urodzin, mikołajek i gwiazdki, jedno z najbardziej wyczekiwanych przez maluchy świąt. Nie mogą doczekać się prezentów, a rodzice głowią się, co sprawi im największą radość. Co wybrać?

Internet, tablety i smartfony stały się na przestrzeni ostatnich lat codziennym towarzyszem życia dorosłych. Dzieci, w naturalny sposób naśladując zachowania rodziców, również sięgają po te urządzenia. Według badań PISA 2013, (Program Międzynarodowej Umiejętności Oceny Umiejętności Uczniów), 91% dzieci w wieku 6-7 lat gra na komputerze. Co czwarte robi to codziennie.

Jak w wypadku większości rozrywek, i tu wskazany jest umiar. Dlatego warto z okazji Dnia Dziecka wrócić do tradycyjnych zabawek i starać się zainteresować malucha „pozaelektronicznymi” formami spędzania czasu. Jednak wybór nie jest łatwy: sklepowe półki uginają się od lalek, klocków, pluszaków, samochodów, zwierzątek, robotów, resoraków, dziecięcych zestawów do karaoke i całej masy innych zabawek. Co brać pod uwagę, gdy zastanawiamy się, co kupić?

Najpopularniejsze zabawki świata

Jak w przypadku odzieży, tak i na rynku zabawek panują zmienne trendy. Według ekspertów przyznających na międzynarodowych imprezach branżowych nagrody dla najciekawszych produktów, kilka rodzajów zabawek będzie w tym sezonie cieszyć się wyjątkowym wzięciem.

Specjaliści przewidują renesans klocków. Popularne mają być zarówno kolorowe zestawy z szczegółowo odwzorowanymi postaciami ludzkimi, jak i skomplikowane modele dla młodych inżynierów. Wśród ofert producentów można znaleźć nawet samochodziki sterowane mikroprocesorami. Do łask wracają również „planszówki” – od klasycznego chińczyka, warcabów i monopolu po bardzo złożone gry strategiczne i przygodowe. Decydując się na jedną z nich, należy zwracać uwagę na minimalny wiek użytkownika, długość rozgrywki i minimalną liczbę graczy. 

Jeśli mamy wątpliwości, czy zabawka spodoba się malcowi, warto rozważyć kupno artykułów z najpopularniejszymi bohaterami młodego pokolenia. Angry Birds, księżniczki Disneya i postaci z komiksów Marvela (Spiderman, X-men itp.) gwarantują, że prezent się spodoba.

Mądry prezent dla malucha

Kupując artykuły z najmodniejszych serii mamy dużą szansę, że dziecko będzie zadowolone. Jednak prawdziwym sukcesem będzie zainteresowanie malucha aktywnościami, które pozwolą rozwijać kreatywność i umiejętności praktyczne. Wszyscy rodzice wiedzą, jak bardzo małe dzieci lubią się brudzić. Dlatego w pierwszych latach życia warto spróbować zainteresować je farbami do malowania rączkami. Dzięki nim dziecko może używać palców i stóp do tworzenia obrazków. Wykorzystując rączki i nóżki w inny niż zazwyczaj sposób, maluchy lepiej poznają swoje ciało i jego możliwości. Doskonałą bodźcem do rozwoju są również foremki i wałki do wyciskania modeliny.

Poziom skomplikowania zabawki powinien rosnąć wraz z dzieckiem. – Farbki powinny zastąpić najpierw kredki świecowe, a następnie miękkie kredki drewniane lub flamastry z dwoma końcówkami – grubszą, do zamalowywania większych powierzchni oraz cieńszą, która umożliwi kreślenie intensywnych, precyzyjnych linii – radzi Marzena Raczkiewicz, ekspert firmy MERplus.
– Dla starszaków doskonałym prezentem będzie zestaw małego majsterkowicza lub akcesoriów do samodzielnego wykonywania biżuterii. Warto pokazać dziecku również materiały dające nieograniczoną swobodę ekspresji, jak masa papierowa lub pasta modelarska. Z ich pomocą można stworzyć wszystko, czego tylko dusza zapragnie: dekoracje do własnego pokoju, małe naczynka, rzeźby czy biżuterię – dodaje ekspert.

Wspólna zabawa to podstawa

Wykorzystanie artykułów plastycznych i nauka coraz sprawniejszego posługiwania się nimi wymagają jednak zaangażowania rodziców i ciągłej informacji zwrotnej – chwalenia, ale również porad, co robić inaczej. Niestety, dzisiejszy rynek nierzadko wymusza na rodzicach wydłużenie godzin pracy, skutkując zmniejszeniem ilości czasu poświęcanego dzieciom. Coraz częściej ulegamy pokusie, by kupić dziecku grę komputerową, która wciągnie je na długie godziny. Tym bardziej Dzień Dziecka warto zaplanować tak, by czas spędzić na wspólnej zabawie: ulepić wspólnie coś z plasteliny, pobawić się na świeżym powietrzu czy pójść na lody. Być może w dzisiejszych czasach odrobina uwagi to najbardziej wartościowy prezent, jaki możemy podarować dziecku.

 

Kontakt dla mediów:

Magdalena TYRKA
Junior Media Manager

m.tyrka@inplusPR.pl

GMS 500.244.744

 

Informacje o firmie

MER Plus istnieje na rynku od 1993 roku. Jest wyłącznym importem wyrobów hiszpańskiej firmy Jovi (wiodącego producenta artykułów szkolnych i plastycznych na świecie). Dystrybuowane produkty podzielone są na wiele grup towarowych, m. in. kredki, flamastry, farby, art. do makijażu twarzy oraz akcesoria malarskie. Ponadto, spełniają wymogi bezpieczeństwa według norm 71/3 (Europejska) i ACMI STANDARD(USA). MER Plus specjalizuje się również w produkcji materiałów reklamowych oraz ozdobnych (toreb i pudełek). Realizuje projekty graficzne dostarczone przez klienta. Firma posiada własne maszyny produkcyjne, rozbudowaną introligatornie oraz dużą bazę wykrojników. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.merplus.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij