Mamy jeżdżą tak samo dobrze jak tatusiowie, ale są bardziej nerwowe!

Organizatorzy Akademii Carsmaniaków, zajeć motoryzacyjnych dla dzieci z katowickich szkół, przeprowadzili ankietę wśród najmłodszych pasjonatów motoryzacji. Okazuje się, że dzieci w wieku szkoły podstawowej znają się na samochodach nie gorzej niż niejeden dorosły. Podstawowe zagadnienia związane z działaniem samochodu nie stanowią dla nich problemu, nie wspominając o rozróżnianiu marek. Jednak najciekawsze pytanie dotyczyło, zagadnienia, w kwestii którego dorośli nie mogą dojść do porozumienia od lat.

Na pytanie „Kto lepiej prowadzi samochód: mężczyźni czy kobiety” 73 proc. maluchów odpowiedziało, że płeć nie ma znaczenia. 14 proc. wskazało na mężczyzn. Jednak okazuje się, że według dzieci, kobiety są bardziej nerwowe za kółkiem. Odpowiadając na pytanie „Kto bardziej denerwuje się jadąc samochodem: mama czy tata?” ankietowani zdecydowanie wskazali mamy – 68 proc. A najczęstszym epitetem rzucanym w stronę nieprawidłowo jadących jest „Ty skurczybyku” – 43 proc., „Cholero Ty jedna” – 33 proc. oraz… „ nie powiem bo to brzydko” – 24 proc.

*W ramach Akademii Carsmaniaków, dzieci ze śląskich szkół uczestniczą w cyklicznych zajęciach poświęconych tematyce motoryzacyjnej. Jednak nie są to tylko zajęcia teoretyczne. Najmłodsi m.in. siadają za kółkiem luksusowych samochodów, przeprowadzają rozmów z mechanikiem, poznają wnętrze samochodu. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Źródło: brandwin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij