Międzypokoleniowe spotkanie świąteczne.

Międzypokoleniowym spotkaniem świątecznym zakończył się wspólny projekt Fundacji A.R.T.  i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, „Seniorzy wiele warci” adresowany do zamieszkujących na terenie Warszawy, osób w wieku 60+ . Jego głównym celem „Seniorzy wiele warci” była aktywizacja społeczna osób starszych, integracja w lokalnej społeczności.

W organizację spotkania świątecznego zaangażowali się wszyscy Uczestnicy projektu. Jego plan był przez starannie przygotowany. Na początku były Jasełka. Młodzież – podopieczni Klubu Alternatywnego zaprezentowała wspaniały program.

 

A nasi Seniorzy pod okiem choreografa Kamila Wawrzuty zaprezentowali roczne efekty pracy warsztatowej.

 

„Seniorzy wiele warci” to 224 godziny poradnictwa specjalistycznego, to zajęcia z dietetykiem, rehabilitantem, „nordic walking”, brydż i wspólne gotowanie, wyjścia do teatru/kina, wyjazd integracyjny do Term w Uniejowie, to spotkania z coachem i nieskończona ilość rozmów o tym, że „życie zaczyna się po 60-tce” i trzeba odpowiednio je wykorzystać, aby nie żałować ani jednej chwili.

Pomimo, że projekt się kończy nasze spotkania z Seniorami już wpisały się w kalendarz obu miejsc. I tak w poniedziałki spotykać będziemy się w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej a w czwartki w Klubie Alternatywnym. Liczymy tez bardzo mocno, że od marca znów będziemy mogli zaprezentować Seniorom bogata ofertę. Trzymajcie za nas kciuki.

Zapraszamy Państwa stronę na FB, na której umieszczane były wszystkie zajęcia, jak również galeria. Zapraszamy na stronę –  Seniorzy wiele warci

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij