Miasteczko Mikołaja w Markach

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia jest wspaniałą okazją aby zaprosić zamieszkujące w  Markach rodziny z dziećmi, a zwłaszcza rodziny wielodzietne, zagrożone wykluczeniem, przeżywające różnego rodzaju trudności, do wzięcia udziału w wydarzeniu „Miasteczko Mikołaja – rodzinne spotkanie świąteczne”. Spotkanie zorganizujemy w dniu 22 grudnia br. w Szkole Podstawowej  nr. 3 ul. Pomnikowa 21 w godzinach 11.00 – 15.00. Będzie ono miało bezpłatny charakter dla jego uczestników.

Wydarzenie prowadzone będzie przy świątecznej muzyce przez Śnieżynkę, animatorów, pod czujnym okiem Mikołaja. W czasie jego trwania zaproponujemy:

  1. Świąteczny program artystycznywidowisko dla dzieci z zabawami, konkursami, śmiesznymi gagami i wesołymi tańcami „na scenie”, które zakładają aktywny udział dzieci i rodziców. W trakcie programu mały pokaz iluzji na wesoło: Jak wyczarować cukiereczki z brzuszka czy pieniążki z kapelusza? Tego dowiedzą się uczestnicy podczas występu. Jednym z konkursów będzie rodzinny konkurs wiedzy o zwyczajach i potrawach wigilijnych w różnych regionach Polski. Wszyscy uczestnicy konkursów zostaną nagrodzeni drobnymi nagrodami (słodycze, galanteria papierowa, książeczki, itp.).
  2. Wspólne udekorowanie jednej z choinek w miejscu prowadzenia imprezy – kultywowanie pięknej tradycji.
  3. Rodzinne warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, które stworzą rodzinny, niepowtarzalny klimat w domach uczestników. Podczas warsztatów przygotujemy również wspólnie papierowe łańcuchy do ozdobienia choinki w miejscu imprezy.
  4. Warsztaty kulinarne zdobienia pierników – lukry, perełki, gwiazdki, serduszka i inne jadalne ozdoby pozwolą na stworzenie słodkich upominków lub słodkich ozdób choinkowych.
  5. Szalone, świąteczne eksperymenty z Małymi Einsteinami czyli świąteczna fizyka i chemia oraz magia świąt dla małych – wielkich odkrywców. Z tych warsztatów każdy uczestnik wyjdzie z samodzielnie przygotowanym drobiazgiem.
  6. Wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd czyli zanikającej rodzinnej tradycji, w tym „kolędowe karaoke” z mikrofonem.
  7. Wręczenie dzieciom słodkich upominków przez Mikołaja
  8. Poczęstunek świąteczny: pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony z uszkami, bigosik z chlebem, makowiec, sernik, owoce, pierniczki, woda, soki, kawa, herbata.

Projekt współfinansowany przez Gminę Marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij