MŚ w pływaniu: Radosław Kawęcki zdobył złoty medal

Reprezentant Polski Radosław Kawęcki zdobył złoty medal pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie, odbywających się w Stambule. Polak był najlepszy na 200 metrów stylem grzbietowym. W finale swojej koronnej konkurencji Kawęcki popłynął bardzo dobrze i z czasem 1:48,48 wyprzedził o 0,02 sekundy swojego najgroźniejszego rywala – Amerykanina Ryana Lochte, który do tego biegu zdobył już w Stambule pięć medali. Brązowy medal przypadł w udziale innemu reprezentantowi USA, Ryanowi Murphy’emu, który zakończył zmagania z czasem 1:48,86.

Chwilę wcześniej medal dla Polski zdobyła także Aleksandra Urbańczyk. Polka była trzecia na 50 metrów stylem grzbietowym, bijąc przy okazji swój własny rekord Polski na tym dystansie.

Gorzej poszło Michałowi Poprawie na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Polak w finale zajął ostatnie, ósme miejsce z czasem 1:54,20. Wygrał Japończyk Kaneda Kazuya, a jego czas 1:51,01 to nowy rekord mistrzostw świata. Srebrny medal zdobył Węgier Laszlo Cseh, a brązowy Rosjanin Nikołaj Skworcow.

Źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij