Rodzinna Olimpiada Mikołajkowa – 04.12.2016- Centrum Olimpijskie

4 grudnia 2016 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się Rodzinna Olimpiada Mikołajkowa, projekt w ramach – Festiwalu Rodziny organizowanego przez Fundację A.R.T.

Projekt organizowany jest w formie różnorodnych aktywności rodzinnych, gdzie przez wspólną zabawę uczestnicy mogą doświadczyć jak ważne jest spędzanie czasu razem- rodzinnie. Naszym celem jest budowanie pozytywnego wzorca rodziny – zdrowej, aktywnej i otwartej i motywowanie rodzin do aktywnego wspólnego spędzania wolnego czasu. Dzięki Festiwalowi chcemy stworzyć medialną modę na aktywne, rodzinne spędzanie czasu oraz edukować mieszkańców w obszarze spędzania rodzinnie czasu wolnego, wzmacniania więzi rodzicielskich, funkcji rodziny, odnajdowania i realizowania wspólnych pasji. Dodatkowo chcemy pokazać optymistyczne oblicza Warszawiaków – ludzi rodzinnych i otwartych na wspólne działanie.

Rodzinna Olimpiada Mikołajkowa jest  bezpłatnym, całodniowym, otwartym warsztatem rodzinnym.

Uczymy Rodziny, jak aktywnie, bez wielkich nakładów finansowych oraz przy małych modyfikacjach w stylu życia scalić rodzinę, dać dzieciom więcej poczucia bezpieczeństwa i wzmocnić w nich poczucie własnej wartości. Dotychczasowe edycje miały miejsce w Arenie Ursynów i Centrum Olimpijskim oraz na Stadionie Legii Warszawa. Wybrane lokalizacje nie są przypadkowe ponieważ Festiwal ma formę Olimpiady Rodzinnej. Uczestnicy, którzy wzięli w niej aktywnie udział zbierali punkty. Punkty zamieniali na los. A Każdy los WYGRYWAŁ. Rodzinna Olimpiada Mikołajkowa będzie opierała się na tej samej formule.

Według raportu z pierwszej edycji wydarzenia połowa wypełniających ankietę kobiet i jedynie 26 % mężczyzn brało dotychczas udział w warsztatach podnoszących kompetencje rodzicielskie. Jedynie 27% mężczyzn jak i kobiet brało dotychczas udział w zajęciach przeznaczonych dla całej rodziny a aż 86% respondentów przejawia chęć podniesienia swoich umiejętności w obszarze kompetencji rodzicielskich. W oparciu o te dane uważamy, że istnieje duża potrzeba organizowania tego rodzaju wydarzeń i aktywizowania rodziców. Uczestnicy badania deklarowali, że najbardziej interesowałoby ich warsztaty na temat umiejętności psychologicznych, ale też zajęcia sportowe, taneczne i edukacyjno – rozwojowe. Cały raport można pobrać ze strony: Raport do pobrania

 Chcąc spełnić oczekiwania uczestników trzech edycji Festiwalu, Rodzinna Olimpiada Mikołajkowa zawiera dużo aktywności fizycznej i sportowej jak również konsultacji psychologicznych i warsztatów wzmacniających kompetencje rodzicielskie.

Podczas Rodzinnej Olimpiady Mikołajkowej odbędzie się również Świąteczny Kiermasz, gdzie każdy może kupić coś dla siebie.

Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Dołącz do nas na FB: https://www.facebook.com/festiwalrodziny/

Zapisz datę w kalendarzu, zapisując się na wydarzenie: https://www.facebook.com/events/156515211420676/

Partnerem medialnym jest Radio ESKA

!!!!!!!!!!!!!logo-eska[outline]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij