Spotkania profilaktyczne dla Seniorów

Przedstawiciele Policji: dwie Panie Komisarz Paulina Onyszko oraz Monika Trzcinka i Starszy Aspirant Radosław Strzałkowski z Komendy Rejonowej Policji Warszawa 6 spotkali się z Seniorami aby omówić tematy związane z ich bezpieczeństwem.

Zdaniem policji ważne są działania profilaktyczne i edukacyjne, aby zapobiec oszustwom i wyłudzeniom, których ofiarami padają Seniorzy. Nadmierna ufność seniorów ułatwia stosowanie metody „na wnuczka”, „na policjanta”, „na inna ważną osobę”, pozyskiwanie przez oszustów pieniędzy, danych osobowych czy podpisanie niekorzystnych umów przez osoby starsze.


Te wszystkie tematy omówili z uczestnikami spotkania policjanci. Był wykład i prezentacja oraz szczegółowe odpowiedzi na wiele pytań jakie zadali Seniorzy. Wszystkie z nich doczekały się odpowiedzi 😊. Policjanci pokazali również uczestnikom w jaki sposób i gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa.
Planujemy cykliczne organizowanie spotkań dotyczących bezpieczeństwa. Edukacja seniorów jak dbać o własne bezpieczeństwo jest sposobem na to, aby czuli się bezpieczni i samodzielni.
Bardzo dziękujemy i zapraszamy częściej.

Spotkanie grupy Seniorów z Policją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij