1 urodziny Praskiego CSR

#1urodziny


„Nasza agresja wobec innych jest spowodowana złością wobec siebie samych” O. Leon Knabit


Aby coś zmienić w swoim życiu – zacznij od siebie, nie wstydź się poprosić o pomoc, włóż wysiłek w pracę nad sobą. Miejscem, które w tym pomaga, jest Praskie Centrum Społecznego Rozwoju, w skrócie Praskie CSR.
Otworzyliśmy je w 2021 roku i właśnie dziś przypadają jego I urodziny!


Od roku specjaliści, w tym: psycholodzy, psycholodzy dziecięcy, pedagodzy, terapeuci i prawnicy służą bezpłatnym, indywidulanym wsparciem osobom doświadczających przemocy, kryzysów osobistych i rodzinnych.
Młodzież i rodzice korzystają z warsztatów psychoedukacyjnych, grup wsparcia, dorośli z treningu TZA.
Początki nie były łatwe: pandemia covid-19, lokal do remontu, konieczność adaptacji i wyposażenia pomieszczeń na gabinety dla specjalistów, przygotowanie Sali i aneksu kuchennego na potrzeby grup wsparcia, no i skąd na to wszystko wziąć pieniądze?!?


✅✅✅1 rok działania to 1400 godzin indywidualnego wsparcia !


Daliśmy radę, współpraca z partnerami biznesowymi i darczyńcami indywidualnymi, granty na doposażenie lokalu oraz prace społecznie użyteczne pozwoliły na otwarcie miejsca wsparcia i pomocy.

🍀Nie spoczywamy zatem na laurach, zwłaszcza, że telefon wciąż dzwoni… 🍀Kontynuujemy poradnictwo specjalistyczne, treningi TZA, rozszerzamy ofertę , kolejne grupy wsparcia oraz psychoedukacyjne dla różnych odbiorców.


#RazemBudujemyDobro
#fundacjaart #praskiecsr #pomoc #moc #przeciwprzemocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij