Czytamy „Wesele”

Zapraszamy 2 września w godzinach 15.00 – 18.00 do udziału w akcji Narodowe Czytanie 2017. W tym roku w głosowaniu internautów wybrano na jego lekturę „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej utwór czytać będą zgromadzonym dzieci. Zastanowimy się dlaczego „Wesele” wciąż jest czytane i lubiane, jak rozumieją jego tekst dzieci – na pewno nie zabraknie ciekawych skojarzeń 😊.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

 

http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2017/uczestnicy-akcji/wydarzenie.html?idw=6501

Wesele Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na sobotę 2 września br.

 

Dramat Wyspiańskiego zwyciężył podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji.

 

– (…) warto po raz kolejny, mam nadzieję – bo jestem przekonany, że każdy już czytał w swoim życiu Wesele ‒ tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać. Przeczytać ją razem, przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla właśnie fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe wersy dramatu, arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego – przekonywał w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało z Przedwiośniem Stefana Żeromskiego, Pamiątkami Soplicy Henryka Rzewuskiego i Beniowskim Juliusza Słowackiego.

Źródło: http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2017/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij