„Jesteś wiele wART” – majowe podsumowanie projektu realizowanego dzięki Miastu Stołecznemu Warszawa

W maju w ramach projektu „Jesteś wiele wART” w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej przy ul. Dąbrowszczaków 8 odbyło się wiele zajęć i spotkań. 

 

Rodzice z małymi dziećmi brali udział w rodzinnych warsztatach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Warsztaty te są bardzo dobrą okazją do zacieśnienia więzi między członkami rodzin, budowania poczucia bezpieczeństwa

dziecka w relacji z rodzicem. W warsztatach wzięło udział 6 rodziców i 6 dzieci.

 

Rodzinnie było również podczas zajęć o charakterze arteterapeutycznym „Autoportret”. Dzieic i rodzice zastanawiali się jakie cechy wewnętrzne i zewnętrzne najlepiej ich opisują i wyrażali to w postaci pracy plastycznej, było i poważnie i bardzo wesoło. Każdy z obecnej 12 wychodził z przekonaniem, że ma silne strony i jest w pewien sposób niepowtarzalny.

 

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym rozpoczęły poznawanie emocji i sposobu ich wyrażania podczas zajęć „Przyjaciele Zippiego”. Tytułowy Zippi to sympatyczny patyczak a nasi uczestnicy mieli możliwość poznania żywych patyczaków J – baaaardzo się większości, z 18 uczestników warsztatów, podobały.

 

Dzieci – już od chwili poczęcia  – mogły wziąć udział w „Gordonkach” – zajęcia umuzykalniające prowadzone wg teorii E. E. Gordona. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania. Czyli to taka forma „umuzykalniania” mózgu. W pierwszych zajęciach uczestniczyło 10 dzieci i 3 rodziców.

 

Przy okazji Nocy Muzeów zorganizowaliśmy w ramach projektu warsztaty „Anioły Praskie” i koncert poezji śpiewanej. Rodziny lepiły podczas warsztatów własne Anioły z samoutwardzalnej masy rzeźbiarskiej. Rodzice wieczorem wzięli udział w pięknym koncercie poezji i autorskich piosenek Marcina Stycznia. W wydarzeniach wzięło łącznie udział 46 dorosłych i 16 dzieci.

 

Grupa Wsparcia dla osób, które borykają z problemem uzależnienia lub współ-uzależnienia spotkała się 4 razy i uczestniczyło w tych spotkaniach 16 dzielnych osób.

 

W maju nasza pani psycholog udzieliła 11 godzin konsultacji indywidualnych. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij