Komiks „Powiedz o Tym Komuś”.

#komiks

Przemoc jest doświadczeniem trudnym zarówno dla osoby jej doznającej jak i dla świadka przemocy. Nie zawsze wiadomo co zrobić, jak zareagować, gdzie szukać pomocy, zwłaszcza gdy dotyczy to dzieci i młodzieży. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla nich „narzędziownik”, który wyjaśnia czym jest przemoc, jakie są jej formy, gdzie szukać pomocy oraz to, że za przemoc odpowiada sprawca nie ofiara.

Zespół Fundacji A.R.T. opracował stronę merytoryczną, którą w formę graficzną komiksu ubrał doświadczony rysownik Jan Mazur.

Skąd pomysł na komiks?

Komiksy pełne są dynamicznych obrazków, na których pojawiają się mniejsze ilości tekstu. Taki układ przemawia do dzieci i młodzieży. Dlatego komiks to przystępny sposób przekazania wiedzy, która w innej postaci – ulotki, broszury, prelekcje- może wydawać się dzieciom i młodzieży zbyt skomplikowana lub po prostu nudna.

Komiks wydany w ramach projektu „Powiedz o TYM komuś #art2help” dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Wydanie Komiksu jest ściśle związane z obchodami Jubileuszu 15 – lecia Fundacji A.R.T., o którym przeczytacie więcej tutaj- https://fundacjaart.pl/obchody-jubileuszu-15-lecia…/ ………………………………………………………………………………………………….

Koszt Jubileuszu 719.000 PLN

Środki Pozyskane: (Dotacje, Darowizny, Zbiórki Publiczne, Środki z 1,5%) 542 340 PLN

Brakujące środki 176 660 PLN

Dołącz do grona Bohaterów Fundacji A.R.T.

Teraz to Ty możesz wesprzeć działania dla osób doświadczających przemocy – podopiecznych Fundacji A.R.T. Twoje, 20, 50 lub 75 zł pozwoli pomagać cały czas.

https://fundacjaart.pl/wplac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij