Latarnicy 2020 dla Seniorów w Fundacji A.R.T.

Od września w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej realizowany jest projekt pt. „Latarnicy2020.pl” ; stanowi on inicjatywę na rzecz edukacji cyfrowej osób w wieku 44-64 lata oraz powyżej 65 roku życia, którzy stanowią największą w naszym kraju grupę wykluczonych cyfrowo.

Szkolenia współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III: Cyfrowe kompetencji społeczeństwa, Działanie 3.1– działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Na szkoleniu poruszany jest szeroki zakres tematów, na przykład:

 • korzystanie z poczty elektronicznej
 • rozwiązywanie prostych problemów z komputerem / smartfonem
 • korzystanie z mediów społecznościowych
 • korzystanie z komunikatorów tekstowych i wideo
 • tworzenie, modyfikowanie, i udostępnianie zdjęć oraz grafik
 • bezpieczne zakupy
 • urząd przez internet
 • rozrywka w sieci

Każdy temat uzupełniany jest zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa – zagrożenia obecne w internecie, jak je wykrywać, i jak się chronić. Zajęcia są każdorazowo dopasowywane do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników. Na spotkania uczestnicy przychodzą z własnym urządzeniem zdolnym do połączenia z internetem (smartfon, tablet, laptop, itp) – stawiamy nacisk na zajęcia praktyczne!

Informacje o prowadzącej: Szkolenie prowadzi Latarnik Polski Cyfrowej Marta Strzelec. Marta zawodowo organizuje szkolenia dla specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa cyfrowego, jest także redaktorem wydawnictwa o tej tematyce. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres marta.strzelec.latarnik@gmail.com.

 1. Profil Facebook (Marta): https://www.facebook.com/marta.strzelec
 2. Strona Facebook – Marty – https://www.facebook.com/latarnicy2020warszawa/
 3. Strona Facebook – Projektu – https://www.facebook.com/cyfrowilatarnicy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij