„NA CUD NAD WISŁĄ” Fundacja A.R.T. partnerem projektu

Pomysłodawcą projektu „Na Cud nad Wisłą” jest Fundacja Rezonase Kultury. Zakłada on międzypokoleniowe spotkanie, którego punktem wyjścia będzie tematyka związana z Bitwą Warszawską 1920. Rocznica Cudu nad Wisłą stanie się tu inspiracją do opowiadania nie tylko o historii kraju, ale też o prywatnych zdarzeniach z życia uczestników projektu, ich rozumienia czym jest cud, w jaki sposób wpływa on na nasze życie. Współcześnie żyjemy w czasie pokoju, nie wyobrażamy sobie więc jakie znaczenie dla ówczesnych Polaków miało wydarzenie, jakim był narodowy historyczny CUD. W ramach projektu planujemy więc realizację warsztatów opartych na rozmowach o ogólnym narodowym Cudzie nad Wisłą oraz na pracy z własnym postrzeganiem i rozumieniem cudu, nawiązywaniem międzypokoleniowego dialogu na ten temat, odbudowywaniem wspólnoty. Dopełnieniem warsztatów stanie się wycieczka, podczas której wspólnie będą odkrywać oni ślady Cudu nad Wisłą.

Międzypokoleniowe spotkanie w obliczu historycznej rocznicy budować ma dialog oraz odbudowywać wspólnotę – zwyczajną, ludzką, emocjonalną. Liczymy na cud, który nie będzie jedynie powrotem do historii, ale ważnym osobistym przeżyciem w czysto ludzkim wyobrażeniu w obliczu heroicznych uniesień naszych przodków. W ten sposób walczyć będziemy w wykluczeniem, które nas dotyka, dając sobie wzajemnie poczucie akceptacji oraz bycia potrzebnym. Poprzez ten projekt chcemy więc opowiedzieć o cudzie nad Wisłą – w taki sposób, by obie grupy (starsi i młodsi) poczuły, że ich także może jeszcze w życiu czekać coś dobrego, nieprzewidzianego.

W projekt zaangażowani są prascy Seniorzy oraz Młodzież, którzy na stałe uczęszczają na zajęcia w Fundacji A.R.T.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

Zobaczcie jak spędziliśmy ten międzypokoleniowy dzień 🙂 Kliknij w obrazek, a zobaczysz nasz cudowny dzień 🙂

fbt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *